تحليل بورس ايران

226-باور کنیم که ایران سرزمین یلان است

ترديد آمريكا براي تحريم بنزيني

تحريم بنزيني ايران فعلا منتفي شد
دنياي‌اقتصاد- در شرايطي كه مقامات آمريكايي رويكرد دوگانه‌اي را در قبال ايران در پيش گرفته‌اند، يك عضو كنگره آمريكا كه از او به‌عنوان طراح طرح تحريم‌هاي بنزيني عليه ايران ياد مي‌شود، اعلام كرد كه قصد ندارد در آينده نزديك براي تصويب اين طرح در كنگره اقدام كند. گفته مي‌شود بيش از 20 سناتور آمريكايي اين طرح را امضا كرده‌اند.

ترديد آمريكا در اعمال تحريم‌هاي بنزيني
عضو كنگره: قصد ندارم در آينده نزديك طرح تحريم بنزين عليه ايران را به جريان بياندازم
دنياي‌اقتصاد- در شرايطي كه مقامات آمريكايي رويكرد دوگانه‌اي را در قبال ايران در پيش گرفته‌اند، يك عضو كنگره آمريكا كه از او به‌عنوان طراح طرح تحريم‌هاي بنزيني عليه ايران ياد مي‌شود، اعلام كرد كه قصد ندارد در آينده نزديك براي تصويب اين طرح در كنگره اقدام كند.
گفته مي‌شود بيش از 20 سناتور آمريكايي اين طرح را امضا كرده‌اند. براساس اين طرح، شركت‌هاي نفتي كه به ايران بنزين صادر مي‌كنند يا اينكه در تامين قطعات براي پالايشگاه‌هاي ايران فعال هستند، با تحريم اقتصادي آمريكا مواجه مي‌شوند. هاورد برمان، رييس كميته امور خارجه مجلس نمايندگان آمريكا كه از تدوين‌گران اصلي اين طرح است، اعلام كرد كه به اين زودي طرح را در دستور كار كنگره آمريكا قرار نخواهد داد. به گزارش ايرنا، بخش فارسي راديو بي.بي.سي با اعلام اين خبر گفت: اين عضو ارشد دموکرات کنگره گفته است که قصد ندارد در «آينده نزديک» طرح تحريم ياد شده را که به اختصار «ايرپسا» نام دارد، در روند قانونگذاري کنگره پيش ببرد.
رييس کميته امور خارجه مجلس نمايندگان تاکيد دارد که به طور کامل از استراتژي کاخ سفيد براي مذاکره مستقيم با ايران حمايت مي‌کند.
با اين حال، مقام‌هاي ارشد دولت آمريکا از جمله «هيلاري کلينتون» وزير خارجه اين کشور تا به حال به طور صريح نظر خود را درباره تحريم واردات مواد نفتي پالايش شده ايران اعلام نکرده‌اند.
دولت ايران غني‌سازي اورانيوم را حق مسلم خود مي‌داند و تاکيد دارد که تمام برنامه‌هاي اتمي‌اش صلح‌آميز است.
مقام‌هاي ايراني همچنين اخيرا گفته‌اند هرگونه تحريم فرآورده‌هاي نفتي پالايش شده ايران شکست خواهد خورد.
حتي در اين زمينه برخي مقامات ايران اعلام كردند كه بازار بين‌المللي بنزين آن‌قدر گسترده است كه آمريكا با تحريم چند شركت از هزاران شركت فعال در امر فروش بين‌المللي بنزين، موفقيتي به دست نخواهند آورد.
البته دودلي آمريكايي‌ها براي چگونگي مواجهه با ايران از زمان روي كار آمدن باراك اوباما افزايش يافته است. از يك سو برخي رسانه‌هاي آمريكايي از نگراني اسرائيل از احتمال مصالحه هسته‌اي ايران و آمريكا سخن به ميان آورده‌اند و در عين حال نوشته‌اند كه اسرائيلي‌ها به دولت باراك اوباما پيشنهاد كرده‌اند ضرب‌الاجل زماني را براي به نتيجه رسيدن گفت‌وگوها بين تهران- واشنگتن در نظر بگيرند و اگر گفت‌وگوها به نتيجه نرسيد، راه تحريم‌هاي فلج‌كننده نظير ممنوعيت صادرات بنزين به ايران را در پيش بگيرند. ظاهرا مقامات آمريكا با پيشنهاد اسرائيلي‌ها مخالفند. در اين راستا سخنگوي کاخ سفيد اعلام کرد که آمريکا چارچوب زماني خاصي را براي مذاکرات با ايران تعيين نخواهد کرد و در جريان روند مذاکراتي تصميم گيري خواهد كرد.
به گزارش ايسنا، خبرگزاري نووستي گزارش داد كه پيش از اين ايهود باراک، وزير جنگ رژيم صهيونيستي با اصرار خواستار آن شده بود که تاريخ برگزاري مذاکرات احتمالي آمريكا با ايران بايد از قبل تعيين شود و در عين حال تحريم‌هايي نيز مشخص شود تا در صورت عدم موفقيت مذاکرات، عليه تهران اعمال شوند.
با اين حال سخنگوي کاخ سفيد اعلام کرد که آمريکا چارچوب زماني خاصي را براي مذاکرات با ايران تعيين نخواهد کرد و در جريان روند مذاکراتي تصميم‌گيري خواهد كرد.
به گزارش خبرگزاري نووستي از «ايسرا»، آمريکا متوجه است که چنين روشي برابر است با تعيين ضرب‌الاجل و از قبل مذاکرات را به شکست محکوم خواهد کرد.
رژيم صهيونيستي از ابتدا مخالفت خود را با مذاکرات مستقيم ميان آمريکا و ايران اعلام کرده بود؛ اما زماني که مشخص شد اوباما در هر صورت اين کار را انجام خواهد داد، توصيه‌هايي در مورد شرايط مذاکرات به واشنگتن داده بود که ظاهرا از سوي کاخ سفيد رد شده است.
باراک به آمريکا پيشنهاد داده است که مذاکرات احتمالي با ايران درباره حل مساله هسته‌اي را به چارچوب زماني مشخصي محدود ساخته، آنها را با تحريماتي ملايم همراه نموده و همزمان اقداماتي قاطع‌تر را آماده سازد.
وي در مصاحبه‌اي با روزنامه‌ هاآرتص گفت: من (به مقامات آمريکا) گفتم که مذاکرات بايد کوتاه و داراي سرحد زماني بوده و همراه با تحريماتي «ملايم»، همانند محدود‌سازي حواله‌هاي پولي و آماده‌سازي تحريم‌هايي سخت باشد. همه اينها بايد در تعامل تنگاتنگ با روسيه و چين انجام شود و ما مي‌گوييم که هيچ‌يک از گزينه‌هاي حل مشکل را حذف نمي‌کنيم.
باراك در پاسخ به اين سوال که آيا تکرار سناريوي سال 1981 که نيروي هوايي اين رژيم به رآکتور هسته‌اي عراق حمله کرده بود، ممکن است يا خير تاكيد كرد كه در مورد ايران اوضاع پيچيده‌تر است و افزود: در اينجا به هيچ‌وجه نمي‌توان مقايسه کرد. در عراق يک هدف وجود داشت و حمله هدفمند آن را نابود کرد. در اينجا (ايران)‌ با چيزي بسيار دشوارتر، پيچيده‌تر و منشعب‌تر مواجهيم.


نوشته شده توسط هومن در دوشنبه چهاردهم اردیبهشت 1388 ساعت 15:48 | لینک ثابت |

225-رشد قیمت ها واقعی است

 


بازار پتروشيمي -
در معاملات ماه آوريل بورس لندن رخ داد

رشد قيمت‌هاي جهاني پلي‌اتيلن و پلي‌پروپيلن

گروه بورس كالا- طي معاملات ماه آوريل بورس لندن دو محصول پلي‌اتيلن و پلي‌پروپيلن با افزايش نرخ روبه‌رو شد.
بررسي‌ها در معاملات بورس لندن نشان مي‌دهد كه آخرين نرخ معامله شده در بورس لندن در دو محصول پلي‌پروپيلن و پلي‌اتيلن در مقايسه با آخرين معامله ماه مارس در تحويل‌هاي مختلف، افزايش بين 17 تا 151 دلاري داشته است.

رشد 130دلاري پلي‌پروپيلن در بازارهاي جهاني
در مبادلات ماه آوريل بورس لندن نرخ پلي‌پروپيلن جهاني در خريد نقدي با رشد 130 دلاري نسبت به ماه مارس در نرخ 780دلار معامله شد. همچنين پلي‌اتيلن جهاني نيز با 64دلار افزايش نسبت به ماه قبل در نرخ 872دلار به فروش رسيد.
آسيايي‌ها در مسير رشد
دو محصول پلي‌اتيلن و پلي‌پروپيلن در معاملات بورس لندن و تحويل آسيا به ترتيب با 151 و 73دلار افزايش نسبت به ماه مارس در نرخ‌هاي 803 و 907دلار معامله شد.بنابراين گزارش پلي‌پروپيلن اروپا كمترين رشد قيمت را داشت. در معاملات ماه آوريل بورس لندن اين محصول با 17دلار افزايش در نرخ 819دلار فروخته شد.همچنين پلي‌اتيلن اروپا در بورس لندن با رشد 77دلاري با نرخ 868دلار دادوستد شد.
پلي‌پروپيلن شمال آمريكا به 780دلار رسيد
در معاملات بورس لندن محصول پلي‌پروپيلن تحويل شمال آمريكا با رشد 131دلاري در نرخ 780دلار فروخته شد و محصول پلي‌اتيلن در همين منطقه با 65دلار رشد قيمت در نرخ 782دلار به فروش رسيد.نوشته شده توسط هومن در دوشنبه چهاردهم اردیبهشت 1388 ساعت 15:46 | لینک ثابت |

224-باز هم حاشیه برای شپنا


پاسخ به گزارش «سه ماه قيمت‌سازي پالايش اصفهان»

گروه بورس – درپي درج گزارش «سه ماه قيمت‌سازي پالايش اصفهان» شركت سرمايه‌گذاري صندوق بازنشستگان كاركنان صنعت نفت جوابيه‌اي را به گروه بورس ارسال كرده است.

در متن اين جوابيه آمده است: «عطف به مطالب مندرج در شماره 1772 مورخ 26/01/1388 آن روزنامه تحت عنوان «واكاوي پرونده يك سهامدار، سه ماه قيمت‌سازي پالايش اصفهان» خواهشمند است دستور فرماييد طبق قانون مطبوعات پاسخ اين شركت در اولين شماره همان صفحه انتشار يابد.
شركت سرمايه‌گذاري صندوق بازنشستگي كاركنان صنعت نفت متعلق به صندوق بازنشستگي كاركنان صنعت نفت مي‌باشد كه بخش عمومي غيردولتي محسوب مي‌شود. هدف اين شركت حداكثر كردن منافع سهامداران خود (بازنشستگان صنعت نفت) مي‌باشد. لذا سعي گرديده كه با استفاده از تحليل‌هاي كارشناسي نسبت به خريد و فروش به موقع سهم اقدام نمايد.
برخي از مطالب ذكر شده در مقاله، با عملكرد واقعي اين شركت مغاير است كه به ذكر آنها مي‌پردازيم:
1 - در روز چهارشنبه 19/1/88 به‌رغم صف خريد 18ميليوني سهم شپنا هيچ‌گونه عرضه‌اي توسط اين شركت صورت نپذيرفت. چنانچه قصد سود بردن و آسيب رساندن به سهم را داشتيم، در همان روز اقدام عرضه‌اي معادل كل صف خريد مي‌نموديم.
2 - در روز شنبه 22/1/88 به‌رغم صف خريد ده ميليوني سهم شپنا باز هم عرضه‌اي از سوي اين شركت صورت نپذيرفت، در صورتي كه در آن روزنامه عنوان شده كه دو ميليون سهم را شركت سرمايه‌گذاري صندوق بازنشستگي نفت عرضه و صف خريد را از بين برده است.
3 - با عنايت به درصد پايين سهام شركت در شپنا طبيعتا اين شركت نمي‌تواند نقش و منافع قابل توجهي در دستكاري قيمت سهام و كاهش ارزش آن داشته باشد.
4 - در چند ماه گذشته كه سهم شپنا داراي نوسانات چشمگيري بود، اين شركت هيچ‌گونه معامله‌اي اعم از خريد و فروش بر روي اين سهام آن نداشته است، بنابراين نقشي در نوسانات قيمت آن نمي‌تواند داشته باشد.
5 - عرضه سهام اين شركت در روز يكشنبه 23/1/88 امري طبيعي است، چرا كه هدف از خريد و فروش سهام غيربلوكي، كوتاه‌مدت بوده است.
6 - چنانچه اين شركت قصد جلوگيري از رشد قيمت سهم را مي‌داشت، طبيعي بود كه قبل از شروع به رشد، سهم خود را عرضه مي‌نمود.
7 - ما نيز با نظرات شما در خصوص بازار سرمايه موافقيم كه «چرايي نبود تحليل در بورس تهران» ، «ايجاد شايعات براي ايجاد روند مثبت در بورس» ، «صف‌هاي خريد صوري براي ايجاد جو مثبت و افزايش قيمت سهم و دستكاري قيمت از سوي سهامدار عمده» و ... از مشكلات مبتلا به بورس تهران است. حل اين مشكلات منوط به افزايش حجم و عمق بازار و حضور بيشتري از سرمايه‌گذاران است كه اميد است اين امر با اتخاذ سياست‌هاي كلان اقتصادي و سياست‌گذاري صحيح صورت پذيرد.
توضيح دنياي اقتصاد: در وهله نخست به نظر مي‌رسد آمار و ارقام ارائه شده در بندهاي 1و2 پاسخ ارائه شده از سوي شركت سرمايه‌گذاري صندوق بازنشستگي كاركنان صنعت نفت نظر شخصي مديران شركت مزبور بوده يا از گزارش ديگري استخراج شده چرا كه در هيچ بخشي از گزارش مزبور به اطلاعات عددي و تاريخي ذكر شده اشاره نشده است. همچنين هر سهامداري اعم از صندوق بازنشستگي كاركنان صنعت نفت در هر لحظه مي‌تواند هر يك از سهام تحت تملك خود را به فروش رساند و به نظر مي‌رسد سهامداران خرد نمي‌توانند نقشي در قيمت‌سازي سهام شركت‌ها داشته باشند كه اين موضوعات بر هيچ شخصي از جمله خبرنگاران سرويس بورس اين روزنامه پوشيده نيست. در عين حال در اين گزارش حق سهامداران در خريد يا فروش سهام با هر نيتي نفي نشده است. در نهايت اينكه صندوق نفت در آخرين بند پاسخ خود به طور كلي موارد اشاره شده در گزارش روزنامه دنياي اقتصاد را مورد تاييد قرار داده است.


نوشته شده توسط هومن در یکشنبه سیزدهم اردیبهشت 1388 ساعت 12:32 | لینک ثابت |

223-تاجر یا سفته باز یا نوسان گیر کیست؟؟؟ 
چاک از یک مزرعه‌دار در تکزاس یک الاغ خرید به قیمت ۱۰۰ دلار. قرار شد که مزرعه‌دار الاغ را روز بعد تحویل بدهد. اما روز بعد مزرعه‌دار سراغ چاک آمد و گفت: «متأسفم جوون. خبر بدی برات دارم. الاغه مرد.»

چاک جواب داد: «ایرادی نداره. همون پولم رو پس بده.»

 مزرعه‌دار گفت: «نمی‌شه. آخه همه پول رو خرج کردم.»

 چاک گفت: «باشه. پس همون الاغ مرده رو بهم بده.»

 مزرعه‌دار گفت: «می‌خوای باهاش چی کار کنی؟»

 چاک گفت: «می‌خوام باهاش قرعه‌کشی برگزار کنم.»

 مزرعه‌دار گفت: «نمی‌شه که یه الاغ مرده رو به قرعه‌کشی گذاشت!»

 چاک گفت: «معلومه که می‌تونم. حالا ببین. فقط به کسی نمی‌گم که الاغ مرده است.»

 یک ماه بعد مزرعه‌دار چاک رو دید و پرسید: «از اون الاغ مرده چه خبر؟»

 چاک گفت: «به قرعه‌کشی گذاشتمش. ۵۰۰ تا بلیت ۲ دلاری فروختم و ۸۹۸ دلار سود کردم.»

 مزرعه‌دار پرسید: «هیچ کس هم شکایتی نکرد؟»

 چاک گفت: «فقط همونی که الاغ رو برده بود. من هم ۲ دلارش رو پس دادم.»


نوشته شده توسط هومن در یکشنبه سیزدهم اردیبهشت 1388 ساعت 7:46 | لینک ثابت |

222-چه کسی ریسک کرد؟؟

 
 
 
 
 
 
واکنش سپاه به معامله صدرا:

ریسک کردیم

اقتصاد > بازار مالی  - معامله 18/51 درصد سهام شرکت صدرا گمانه‌زنی‌هایی را در خصوص تلاش قرارگاه خاتم‌‌الانبیاء برای تصاحب سهام این شرکت را دامن زده است.

 منتقدان این معامله بر این باورند که صدرا به عنوان یک شرکت رقیب طی چهار سال گذشته به ورطه زیان دهی غلتانده شده است تا حال به بهای ناچیز خریداری شود. به طوری که سایت ادیا که برخی مدیران نفتی برکنار شده دولت محمد خاتمی نزدیک است روز گذشته نوشت: از بورس خبر می‌رسد در پی خرید 51 درصد سهام صدرا در روز شنبه توسط قرارگاه خاتم سپاه پاسداران دیگر سهامداران عمده صدرا نیز ترجیح داده‌اند تا از خیر سهام رو به رشد خود در این مجموعه عظیم صنعتی بگذرند.

به همین علت هم روز سه شنبه سرمایه‌گذاری تدبیر بلوک 6/5 درصدی سهام خود در صدرا را برای فروش گذاشت که این سهام توسط سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایرانیان یا همان صندوق قرض الحسنه بسیجیان شریک سیاسی و اقتصادی سپاه خریداری شد.

همچنین بنا بر ادعای این سایت، شنیده می‌شود صندوق بیمه آینده ساز نیز خود را ناگزیر از فروش 7 درصد سهام خود در صدرا دیده است و برای فروش این سهام در روزنامه اطلاعات آگهی کرده است.

سهام صدرا در روزهای اخیر به قیمت میانگین 1167 ریال برای هر سهم خرید و فروش می‌شد که نسبت به دو هفته گذشته افزایش بیش از صد درصدی را نشان می‌دهد و با توجه به روند افزایش قیمت این سهام به طور معمول بورس‌بازان به امید روزهای بهتر از فروش سهام خود خودداری می‌کنند.

در عین حال سایت ادیا اعلام کرده: شنیده می‌شود که قرارگاه خاتم دو روز پیش نیز با تشکیل کنسرسیومی با مشارکت آستان قدس رضوی وکیسون51 درصد از سهام پتروپارس را به قیمت 2100 میلیارد ریال خریداری کرده است. البته این خبر هنوز تأیید نشده اما آنچه روشن است این است که این معامله توسط فردی به نام هاشمی نسب انجام شده که شنیده می‌شود مدیرعامل سابق شرکت کیسون بوده است

اگر این شنیده‌ها درست باشند قرارگاه خاتم در سه روز اول این هفته نزدیک به 3000 میلیارد ریال خرید سهام علنی انجام داد. وبرای تصاحب 90 درصد سهام صدرا فقط یک گام باقیمانده تا بیمه ایران نیز سهام 7 درصدی خود را برای فروش عرضه کند؛‌ امری که چندان هم دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

در واکنش به این گمانه‌زنی‌ها روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ارسال گفت و گویی با معاون حقوقی و امور قراردادهای قرارگاه خاتم الانبیاء، سعی کرد به شبهه‌های ناشی از معامله صدرا پاسخ گوید.

معاون حقوقی و امور قراردادهای قرارگاه سازندگی خاتمی‌الانبیا (ص) گفت: سهام مدیریتی شرکت صدرا (18/51درصد) توسط کنسرسیومی متشکل از برخی شرکت‌های تابعه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) و شرکت‌های خصوصی غیرتابعه خریداری شده است و خبر خریداری تمامی سهام صدرا به نام شرکت‌های تابعه قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) کذب محض بوده و از اساس بی‌پایه است.

به گزارش روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دکتر ولی‌الله احمدوند، معاون حقوقی و امور قراردادها قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در جمع خبرنگاران اقتصادی خبرگزاری‌های معتبر کشور، در واکنش به انعکاس اخبار نادرست و فضاسازی رسانه‌ای توسط برخی روزنامه‌ها و سایت‌های اینترنتی متعلق به یک جریان سیاسی خاص، پیرامون خرید سهام شرکت صدرا گفت: روند قیمتی سهام شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) از سال 1384 سیر نزولی داشته و در اسفندماه 87 قیمت سهام آن از مبلغ اسمی (هرسهم یک‌هزار ریال) هم پایین‌تر آمد و ارزش واقعی سهم در بورس اوراق بهادار به رقم 480 ریال رسید.

وی اظهار داشت: آگاهان به قوانین تجاری و بورس اوراق بهادار به خوبی می‌دانند اگر این وضعیت ادامه پیدا می‌کرد، شرکت سهامی صدرا با میلیاردها تومان سرمایه گردش مالی، دانش فنی پیشرفته و نیروی انسانی متخصص در ورطه ورشکستگی گرفتار شده و طبق قانون باید منحل می‌شد و هزاران نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم به خاطر این اتفاق بیکار و ضربه بزرگی نیز به صنایع حساس نفت و گاز ایران که هم‌اکنون در تحریم شدید آمریکا و اروپا قرار دارد، وارد می‌آمد.

دکتر ولی‌الله احمدوند ادامه داد: در پنجم اردیبهشت ماه سال جاری، بخشی از سهام شرکت صنعتی دریایی ایران در تالار بورس اوراق بهادار تهران عرضه شد و کنسرسیومی متشکل از برخی شرکت‌های تابعه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و شرکت‌های خصوصی غیرتابعه در فرآیند فروش موفق شدند 18/51 درصد از سهام این شرکت را به منظور حفظ سرمایه ملی کشور خریداری کنند.

معاون حقوقی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) تصریح کرد: علی‌رغم تمامی فشارهای بین‌المللی و فضای تحریم حاکم بر پروژه‌های کشور که منجر به اختلال در پیشرفت برخی پروژه‌های عمرانی شده است، به یاری خداوند این قرارگاه به اعتراف همه دست‌اندرکاران متخصص در حوزه نفت و گاز نقش و کارکرد موفقی داشته است.

معاون حقوقی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در پایان با اشاره به عدم استقبال سایر شرکت‌ها و اشخاص حقوقی برای خرید سهام صدرا خاطرنشان کرد: ما انتظار داشتیم با رقبای قدرتمندی همچون شرکت تأسیسات دریایی و صندوق بازنشستگی نفت در روز برگزاری مزایده در تالار بورس روبه‌رو شده و رقابت کنیم اما به دلیل زیان انباشته سنگین، سوءمدیریت در دوران گذشته، عدم شفافیت اطلاعات شرکت که منجر به عدم اعتماد کارفرمایان و اشخاص ثالث طرف معامله با صدرا شده و در نهایت منجر به عدم تناسب درآمدها با هزینه‌های جاری صدرا شده بود، رقبا از این رقابت صرف‌نظر کرد.

شرکت‌های دست‌اندرکار پروژه‌های نفتی و مرتبط با فعالیت صدرا از وضعیت بسیار نابهنجار و بحرانی صدرا و ریسک خیلی بالای خرید آن به دلایل زیان بالا و بدهی‌های غیرمتعارف حال و موجل آن توان مقابله، کنترل و مدیریت ریسک اینچنینی را در سازمان مدیریتی خود نمی‌دیدند و به همین خاطر در عرصه رقابت وارد نشدند و کنسرسیوم یادشده سهام مدیریتی 18/51 درصد را خریداری کرد.


نوشته شده توسط هومن در یکشنبه سیزدهم اردیبهشت 1388 ساعت 7:28 | لینک ثابت |

221-تولید بنزین در 48 ساعت

همزمان با انتشار جزئیات طرح کنگره آمریکا برای تحریم بنزین اعلام شد؛
برنامه ایران برای خودکفایی بنزین در 48 ساعت
 

 
آفتاب: در حالی که جزئیات طرح مورد بررسی تحریم بنزین ایران در کنگره آمریکا توسط رویترز منتشر شد، مسوولان وزارت نفت ایران اعلام کردند طرح افزایش تولید بنزین طی 48 ساعت را بررسی می‌کنند. 

بر اساس این طرح تولید بنزین کشورمان از رقم 45 میلیون لیتر فعلی به بیش از 65 میلیون لیتر افزایش خواهد یافت. هدف از اجرای این طرح تامین تمام نیاز کشور به بنزین در «شرایط خاص » اعلام شده است. 

طبق پیش بینی به‌عمل آمده در طرح مقامات ایرانی، از طریق تبدیل ظرفیت تولید گازوئیل و نفت سفید به تولید بنزین همچنین تبدیل اتانول و متانول که مشتقات محصولات پتروشیمی است به بنزین، امکان افزایش تولید بنزین از 45 میلیون لیتر فعلی به بیش از 65 میلیون لیتر فراهم می‌شود که البته به گفته مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت پالایش و پخش اگرچه امکان افزایش تولید بنزین وجود دارد اما ممکن است در تولیدات جدید کیفیت تا حدودی افت کند. 

همچنین به عقیده برخی کارشناسان نفتی از آنجا که هزینه تولید بنزین در پالایشگاه‌های ایران بالاست و علاوه بر هزینه هر بشکه نفت خام، برای هر لیتر تولید بنزین باید 45 تا 50 تومان هزینه تولید پالایشگاهی در نظر بگیریم و به ازای تولید هر لیتر بنزین در شرایط هر بشکه نفت خام 50 دلار 370 تومان هزینه تولید برآورد می‌شود، در نتیجه از نظر اقتصادی برخی کارشناسان طرح‌های افزایش تولید بنزین در شرایط فعلی پالایشگاه‌های قدیمی را مقرون به صرفه ارزیابی نمی‌کنند زیرا در شرایط عادی که در هشت ماه گذشته و بعد از کاهش قیمت نفت، بهای جهانی بنزین 240 تا 400 تومان بوده، واردات بنزین با کیفیت بهتر و قیمت پایین تر قابل توجیه است، اما «شرایط خاص» الزامات متفاوتی دارد. 

نوشته شده توسط هومن در یکشنبه سیزدهم اردیبهشت 1388 ساعت 7:14 | لینک ثابت |

220-ایران مملکت دکترها و مهندس ها

 

img_1657-re

این تابلو آیینه تمام نمای مردم ماست، مردمی که نمی‌دانند پروفسور به چه کسی اطلاق می‌شود و حتی نمی‌دانند چگونه نوشته می‌شود اما باز هم با استفاده از عناوین استاد و دکتر و پروفسور سعی در ساختن قهرمان برای خودشان هستند. 

ما چیزی به نام دکتر آلبرت اینشتین نداریم، استاد ولفگانگ موتزارت تا به حال به گوشم نخورده است. دکتر استیفن هاوکینگ هم ترکیب مسخره‌ای به نظر می‌رسد. می‌دانید چرا؟ چون این انسان‌ها با این عناوین تعریف نشده‌اند. موتزارت را همه جهان با سمفونی‌های بی‌نظیرش می‌شناسند. آلبرت اینشتین و ایزاک نیوتن مترادف علم فیزیک هستند و استیفن هاوکینگ هم نیازی به تذکر “دکتر” پیش از اسمش ندارد.

اما استاد محمد اصفهانی داریم، دکتر محمود احمدی‌نژاد داریم، مهندس علی آبادی داریم و از همه مسخره‌تر هم اسم این کوچه است که من تا به حال نشنیده بودم: “پروفسور دکتر” محمود حسابی! این عناوین برای مردمی است که اگر این عناوین را از پشت اسمشان برداریم هیچ نیستند. مردم ما کاری به اینکه علی دایی با لیسانس متالورژی دانشگاه شریف چه گلی به سر صنعت این مملکت زده ندارند، فقط برایشان مهم است که علی دایی مهندس است، از کجا؟ از دانشگاه صنعتی شریف! پس فوتبالیست لایقی است، چرا؟ چون مهندس است!

در چنین مملکتی و با چنین مردمی اگر افرادی مثل علی کردان همه آبروی داشته و نداشته‌شان را می‌دهند تا یک “ورق پاره” با مهر دانشگاه آکسفورد بگیرند نباید تعجب کرد. چون من و شما برایمان همان ورق مهم است و او هم میان بر زده و همان ورق را برایمان آورده، اشکالی دارد؟

تشنگان این عناوین هم پایان ناپذیرند، آن یکی حاجی است و آن یکی دکتر. دیگری استاد است و آن یکی مهندس. عناوینی برای جمیع ملت ایران هم وجود دارد: باهوش ترین مردم دنیا، با “فرهنگ” ترین مردم جهان، نویسندگان منشور حقوق بشر و…

اما اینکه ما دکتر‌ها و مهندس‌ها و اساتید در کجای قطار پر شتاب علم و فرهنگ جهان قرار داریم چیزی است که یا درباره آن سکوت می‌کنیم و یا دروغ می‌گوییم! مهم آن پیشوند است که ما داریم.


نوشته شده توسط هومن در شنبه دوازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 20:5 | لینک ثابت |

219-تقدیم به ایوب خان حسینی

یاد گرفتم که بهترین کلاس درس در جهان پای حرف بزرگان نشستن است و

یاد گرفتم که نه زمان بلکه عشق مرحم همه زخمهاست!!

که مهربان بودن مهم تر از بر حق بودن است!!!!

که اگر هیچ کاری نتوانستم برای کسی انجام دهم حداقل او را دعا کنم که گاهی همه نیاز یک انسان

دستی نگاهدارنده و قلبی فهیم است!!!

روزت مبارک ایوب خان حسینی !!!


نوشته شده توسط هومن در شنبه دوازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 19:52 | لینک ثابت |

218-معاملات آنلاین در راه است

فارس : معاملات "آن‌لاين " سهام تا مردادماه راه اندازي مي‌شود
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از سنا ، ايوب باقر تبار از راه اندازي معاملات "آن‌لاين " سهام (Online Trading) در مردادماه جاري خبر داد.

وي با اعلام اين خبر افزود: در حال حاضر اجراي آزمايشي و تست‌هاي امنيتي سيستم معاملات "آن‌لاين " سهام آغاز و اقدامات لازم براي برقراري ارتباط كارگزاران با سامانه جديد معاملات توسط شركت مديريت فناوري بورس تهران انجام شده است.

باقرتبار با بيان اينكه با راه‌اندازي سيستم معاملات آن لاين، يكي از آرزوهاي بزرگ نهادهاي نظارتي مبني بر استقرار سيستم Order book در شركت‌هاي كارگزاري تحقق خواهد يافت، اظهار داشت: با استقرار اين سامانه، كليه سفارش‌هاي مشتريان كه از طرق مختلف به كارگزاران مي‌رسد، نخست بر اساس زمان و تاريخ دريافت در سيستم كارگزاري ثبت و سپس به سيستم معاملات هدايت مي‌شود.

وي درباره مراحل راه‌اندازي سامانه معاملات "آن‌لاين " در بازار سرمايه گفت : در مرحله نخست راه‌اندازي اين سامانه، اطلاعات فني توسط شركت مديريت فناوري بورس تهران در اختيار شركت‌هاي نرم‌افزاري پشتيباني‌كننده سيستم‌هاي كامپيوتري كارگزاري‌ها قرار مي‌گيرد تا آنها بتوانند ارسال و دريافت اطلاعات از سيستم معاملات را مطابق استانداردهاي لازم انجام دهند و در مرحله دوم، با ايجاد درگاهي، امكان ارسال اطلاعات (سفارش‌ها) به سيستم معاملات و دريافت اطلاعات از آن ميسر خواهد شد.

مدير نظارت بر كارگزاران سازمان بورس خاطر نشان كرد: با راه‌اندازي سامانه معاملات "آن‌لاين "، شركت‌هاي كارگزاري مي‌توانند با انعقاد توافق‌نامه‌اي با مشتريان خود، دسترسي مستقيم به سيستم معاملات و ارسال سفارش را براي آنها فراهم كنند، به اين ترتيب مسئوليت ايجاد و ارسال سفارش به مشتريان كارگزاري منتقل خواهد شد.

نوشته شده توسط هومن در شنبه دوازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 14:48 | لینک ثابت |

300-217 لیتر غیر قانونی است!!!

معاون وزیر نفت:
سهمیه 300 لیتری بنزین غیرقانونی است
او با اشاره به این‌که اجازه‌ تصرف در بیت‌المال برای دولت به استناد قانون عملیاتی است و اگر قانون اجازه ندهد، دولت نمی‌تواند به بیت‌المال تصرف کند، گفت: همچنین در غیر این صورت فقط با حکم ولی‌فقیه می‌شود فراتر از قانون عمل کرد و نه هیچ مقام دیگری.
ترکان می گوید: براساس حکم قانون باید در کل سال 1388 مصرف بنزین یارانه‌ای کشور از محل تولید پالایشگاه‌های داخل تامین شود که نیاز به کاهش سهمیه‌ها به دو سوم سال گذشته دارد.

به گزارش فردا، اکبرترکان ـ معاون امور برنامه‌ریزی وزارت نفت - با بیان این مطلب اظهار کرد: به‌این ترتیب تصمیم گرفته شده برای سه ماه اول مبنی بر تحویل ماهانه 100 لیتر به خودروهای شخصی با حکم قانون تطبیق نمی‌کند، زیرا مازاد بر آن ارائه شده و خلاف است.

وی افزود: تولید بنزین در 9 پالایشگاه‌ داخلی روزانه 45 میلیون لیتر است که به طور متوسط درسال گذشته مصرف این فرآورده در کشور روزانه 67 میلیون لیتر بوده است. به این ترتیب برای اجرای حکم قانون و تامین بنزین مورد نیاز کشور فقط از تولید داخل باید همه سهمیه‌های خودروهای شخصی یا عمومی را به دو سوم سهمیه سال گذشته کاهش دهیم.

به گفته ترکان در سال گذشته به طور متوسط ماهانه 120 لیتر بنزین در اختیار خودروهای شخصی قرار ‌گرفته که لازم است طی امسال به 80 لیتر کاهش پیدا کند و این روند باید برای سایر خودروها مانند تاکسی و مسافرکش‌ها نیز اعمال شود.

وی با تاکید بر این‌که تحویل یارانه‌ای بنزین مازاد به خودروها خلاف حکم قانون است، تصریح کرد: البته تصمیم‌گیری در خصوص بنزین مربوط به ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت است و وزارت نفت در تصمیم گیری دخیل نیست.

او با اشاره به این‌که اجازه‌ تصرف در بیت‌المال برای دولت به استناد قانون عملیاتی است و اگر قانون اجازه ندهد، دولت نمی‌تواند به بیت‌المال تصرف کند، به ایسنا گفت: همچنین در غیر این صورت فقط با حکم ولی‌فقیه می‌شود فراتر از قانون عمل کرد و نه هیچ مقام دیگری

نوشته شده توسط هومن در شنبه دوازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 11:31 | لینک ثابت |

216-آقایان مدیر فرصت سوزی نکنید!!!


سرمایه گذاری 4 میلیارد دلاری گازی هند در ایران
شرکتهای هندی "OVL" و " IOC " از سرمایه گذاری 4 میلیارد دلاری این شرکتها در بهره برداری از منابع گازی ایران خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری " بیزینس استاندارد"، مقامات شرکت هندی" OVL" اعلام کردند این شرکت به همراه شرکت IOC هند 4 میلیارد دلار را برای بهره برداری از میدان گازی فرزاد که توسط همین شرکتها در ایران کشف شده بود، سرمایه گذاری می کنند.

وی افزود: در پی مذاکرات خود با ایران، جنبه اقتصادی این طرح در سپتامبر سال 2008 توسط این کشور تایید شده است و هم اکنون در حال بررسی جزئیات آن هستیم و امیدواریم که تا 2 یا 3 سال آینده عملیاتی شود.

بر اساس مذاکرات اولیه بین ایران و این شرکتها، گاز و نفت بهره برداری شده از این میدان برای کشورمان است اما این شرکتهای هندی قصد دارند پس از تبدیل این گاز به ال ان جی، آن را به کشور هند صادر کنند.

میدان گازی غیر ساحلی فرزاد 21 تریلیون و 680 میلیارد متر مکعب گاز دارد که 12.8 تریلیون آن قابل استحصال است. نوشته شده توسط هومن در شنبه دوازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 11:29 | لینک ثابت |

215-تولید فولاد اقتصادی است شما مدیر فولادی نیستید!!!

مديرعامل ذوب‌آهن ملاير در گفت‌وگو با «دنياي اقتصاد» مطرح كرد
توليد فولاد ديگر توجيه اقتصادي ندارد

گروه بورس كالا- زهرا مسافر:مشكلاتي كه در سال گذشته و تداوم آن در سال جديد براي فولادسازان به وجود آورده، باعث شده تا توليد فولاد ديگر توجيه اقتصادي نداشته باشد.


در حال حاضر در پي ركود اقتصادي جهاني و افت قيمت فولاد در جهان فولادسازان بزرگ براي بقاي واحدهاي توليدي خود تصميم به كاهش توليد خود گرفته‌اند.
اين در حالي است كه در سراسر جهان دولت‌ها حمايت بسيار گسترده‌اي از بخش توليد خود مي‌كنند، اما در كشور ما به رغم عدم حمايت از سوي دولت، توليدكنندگان به فعاليت توليدي خود ادامه داده و حتي به افزايش توليد نيز مبادرت مي‌كنند.
صنعت كشور به مثابه موتور محركه كشور نيازمند حمايت همه جانبه از سوي بخش‌هاي مختلف دولتي است تا بتوان ارزش افزوده را در كشور به سمت رشد فزاينده سوق داد.
يك توليدكننده فولاد و محصولات فولادي باسابقه‌اي طولاني در اين خصوص با «دنياي اقتصاد» به گفت‌وگو نشست كه متن آن از پي مي‌آيد:
مديرعامل ذوب‌آهن ملاير با اشاره به اينكه هم اكنون قيمت آهن‌آلات به كف رسيده، گفت: در حال حاضر قيمت‌ها به ناچار بايد آرام و به تدريج به سمت بالا حركت كند.
غلام عباس جعفري افزود: وضعيت فولاد داخل بستگي به اقتصاد كشورهاي پيشرفته دارد.
وي با بيان اينكه سال خوبي را آغاز كرده‌ايم، تصريح كرد: البته در اين ميان تفاوت اندك قيمت قراضه با شمش فولادي موجب شده كه توليد چندان توجيه اقتصادي نداشته باشد، از اين رو به سمت فولاد آلياژي حركت كرده‌ايم.
مديرعامل ذوب‌آهن آلياژي از برنامه‌ريزي وسيعي براي توليد فولاد آلياژي خبر داد و خاطرنشان كرد: از اين رو در حال نصب خط ذوب ريخته‌گري براي توليد قطعات آلياژي هستيم تا انرژي افزوده بيشتري ايجاد شود.
وي با اشاره به اينكه هم‌اكنون هزينه توليد 200تومان است، گفت: با توجه به نرخ هر كيلو قراضه 250 و شمش 380تومان، توليد براي اغلب واحدها خيلي از توجيه اقتصادي برخوردار نيست.
جعفري درخصوص وضعيت آتي بازار فولاد افزود: هم‌اكنون نرخ فولاد در كشور به كف رسيده است كه پيش‌بيني مي‌شود شمش فولادي طي ماه‌هاي آتي به 500تومان در هر كيلو برسد.
وي تصريح كرد: در شرايطي كه نرخ هر كيلو شمش به 500تومان برسد، قيمت هر كيلو ميلگرد به مبلغ 600تومان منطقي خواهد بود.
مديرعامل ذوب‌آهن ملاير درخصوص استراتژي اين شركت در سال 88خاطرنشان كرد: در سال جاري تجديدنظر براي كاهش هزينه‌ها و استفاده از كادر قوي و متخصص از جمله استراتژي‌هاي ذوب‌آهن ملاير است.
وي با بيان اينكه در سال جاري در دو بخش توليد و نصب ماشين‌آلات فعاليت را آغاز كرده‌ايم، گفت: هم‌اكنون اين شركت در حال نصب 3 خط ذوب‌آهن به صورت كامل است.
جعفري ظرفيت سه خط ذوب‌آهن در حال نصب شركت ذوب‌آهن ملاير را 450هزار تن و 2 خط به ميزان 250هزار تن برشمرد و افزود: همچنين خط نوردي به ظرفيت 200هزار تن نيز در دست اجرا است كه در 6ماه نخست امسال به بهره‌برداري خواهند رسيد.
وي همچنين از راه‌اندازي خط توليد مش (شبكه ميلگردي) تا 10 روز آينده خبر داد و تصريح كرد: ظرفيت اين خط توليد سالانه 100هزار تن است.
مديرعامل ذوب‌آهن ملاير از راه‌اندازي كارخانه توليد پيچ‌ومهره‌سازي تا دو ماه آينده خبر داد و گفت: همچنين،تجهيزات كارخانه توليد پوشاك وارد شده است كه راه‌اندازي خواهد شد.وي با اشاره به اينكه 6ميليون متر زمين براي ايجاد شهرك فولاد خريداري شده است، افزود: تاكنون زيرسازي 30 تا 40درصد اين شهرك از نظر فيزيكي صورت گرفته است.به گفته جعفري، با بيان اينكه تاكنون حدود 20هزار متر سوله در شهرك فولاد ملاير ساخته شده است، تصريح كرد: در حال حاضر 350 واحد صنعتي در اين شهرك به تفكيك رسيده است.
وي اظهار داشت: خطوط توليد مذكور با سرمايه شخصي وارد شده و تنها براي نصب ماشين‌آلات وارداتي از دولت تفاضاي كمك كرده‌ايم كه تاكنون تسهيلاتي از سوي دولت دريافت نشده است.
مديرعامل ذوب‌آهن ملاير اظهار داشت: براي واردات ماشين‌آلات از خارج از كشور به ناچار 20ميليارد تومان وام از يكي از بانك‌هاي خصوصي با بهره 25ميليون تومان دريافت كرده‌‌ايم كه فشار زيادي به اين شركت وارد شده است.
وي خواستار حمايت جدي از سوي دولت براي بخش صنعت كشور شد و گفت: در تمام دنيا حمايت زيادي از بخش صنعت به ويژه صنعت فولاد كشور مي‌شود. اين حمايت در كشور ما بسيار ضعيف است، از اين رو فشار زيادي بر دوش صنعتگران وجود دارد.
به گفته جعفري، در شرايط سخت كنوني توليدكنندگان بدون حمايت از سوي دولت به فعاليت خود ادامه مي‌دهند، اما ادامه وضعيت موجود بسيار دشوار است و حمايت هر چه سريع‌تر دولت را مي‌طلبد.


نوشته شده توسط هومن در شنبه دوازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 10:43 | لینک ثابت |

214-قیمت های جهانی و بازار بورس ما

نفت:۵۲ دلار..............................مس:۴۶۵۰ دلار.................طلا:۸۸۵ دلار

۱)ایران ترانسفو

حرکت صعودی سهم قطعی است.دلایل بنیادی بسیاری از کارگزاری بانک و بیمه ارائه شد که نشان از تعدیل سهم دارد منتها افزایش قیمت جهانی مس این حرکت را به تاخیر می اندازد!!قیمت ورق -هسته -روغن و کاهش آن توانسته سود عملیاتی سهم را افزایش دهد.روز ۴ شنبه تا ۸۰۰ تومان هم افت کرد که نوسان گیران خریدند تا بتوانند با گزارش ۱۲ ماهه یا خبر دیگری با ۶٪ سود بفروشند.در این میان حمایت یک حقوقی از سهم جالب بود!!!

۲)پالایشگاه نفت اصفهان

سهمی چنین پر حاشیه دیده نشده است!!!حتی یکی از اعضای هیئت مدیره نیز از ثبات عملکرد شپنا گفت!!!کارگزاری مفید در گزارشی گرفتن ۱٪ تخفیف خوراک را در سود آوری سهم مهم دانست!!!سهم در دقایق پایانی ۴ شنبه که به ۵۹۰ تومان رسیده بود و فرصت خرید باز هم با حمایتی دیگر به ۶۱۵ تومان رسید.سهم برای عبور از ۶۵۶ تومان نبرد سختی را پشت سر خواهد گذاشت!!!

۳)ملی مس

ملی مس عرضه شد تا عطش سهامداران خاموش شود ولی قیمت دیشب مس سهم را به آرامش نخواهد رساند!!!بدانیم که تحلیل های جهانی برای مس سقوط به ۴۰۰۰ دلار را پیش بینی کرده اند منتها همیشه تاخیر زمانی به این تئوری ها رنگ واقعیت نمی دهد!!!بازدهی ۶۵٪ سهم نوششان باد!!!

 


نوشته شده توسط هومن در شنبه دوازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 6:46 | لینک ثابت |

213-از ایران باستان چه می دانیم؟؟؟dariushbozorg8.jpg image by dariushbozorg
آیا میدانید : اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت
40 سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد

آیا میدانید : کمبوجبه فرزند کورش بدلیل کشته شدن 12 ایرانی در مصر و اینکه فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ، با 250 هزار سرباز ایرانی در روز 42 از آغاز بهار 525 قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و بدلیل آمدن قحطی در مصر مقدار بسیار زیادی غله وارد مصر کرد . اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان میدهد. او به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود

آیا میدانید : داریوش کبیر با شور و مشورت تمام بزرگان ایالتهای ایران که در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهی برگزیده شد و در بهار 520 قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران رابر سر نهاد و برای همین مناسبت 2 نوع سکه طرح دار با نام داریک ( طلا ) و سیکو ( نقره) را در اختیار مردم قرار داد که بعدها رایج ترین پولهای جهان شد

آیا میدانید : داریوش کبیر طرح تعلمیات عمومی و سوادآموزی را اجباری و به صورت کاملا رایگان بنیان گذاشت که به موجب آن همه مردم می بایست خواندن و نوشتن بدانند که به همین مناسبت خط آرامی یا فنیقی را جایگزین خط میخی کرد که بعدها خط پهلوی نام گرفت .

آیا میدانید : داریوش در پایئز و زمستان 518 - 519 قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بروی کاغد آورد

آیا میدانید : داریوش بعد از تصرف بابل 25 هزار یهودی برده را که در آن شهر بر زیر یوق بردگی شاه بابل بودند آزاد کرد
آیا میدانید : داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاهراه بزرگ کورش را به اتمام رساند و جاده سراسری آسیا را احداث کرد که از خراسان به مغرب چین میرفت که بعدها جاده ابریشم نام گرفت

آیا میدانید : اولین بار پرسپولیس به دستور داریوش کبیر به صورت ماکت ساخته شد تا از بزرگترین کاخ آسیا شبیه سازی شده باشد که فقط ماکت کاخ پرسپولیس 3 سال طول کشید و کل ساخت کاخ 80 سال به طول انجامید

آیا میدانید : داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بوده 25 هزار کارگر به صورت 10 ساعت در تابستان و 8 ساعت در زمستان به کار گماشته بود و به هر استادکار هر 5 روز یکبار یک سکه طلا ( داریک ) می داده و به هر خانواده از کارگران به غیر از مزد آنها روزانه 250 گرم گوشت همراه با روغن - کره - عسل و پنیر میداده است و هر 10 روز یکبار استراحت داشتند

آیا میدانید : داریوش در هر سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می داده است که به گفته مورخان گران ترین کاخ دنیا محسوب میشده . این در حالی است که در همان زمان در مصر کارگران به بیگاری مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد که با شلاق نیز همراه بوده است

آیا میدانید : تقویم کنونی ( ماه 30 روز ) به دستور داریوش پایه گذاری شد و او هیاتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی "دنی تون" بسیج کرده بود . بر طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بوده و در طول سال دارای 5 عید مذهبی و 31 روز تعطیلی رسمی که یکی از آنها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بوده است

آیا میدانید : داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایه گزاری کرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند و تعلیمات نظامی ببینند تا بتوانند از سرزمین پارس دفاع کنند

آیا میدانید : داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه - وزارت آب - سازمان املاک -سازمان اطلاعات - سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنیان نهاد

آیا میدانید : اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد

آیا میدانید : داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که جزوی از امپراطوری ایران بوده سدی عظیم بروی رود سند بنا نهاد

آیا میدانید : فیثاغورث که بدلایل مذهبی از کشور خود گریخته بود و به ایران پناه آورده بود توسط داریوش کبیر دارای یک زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد

آیا میدانید : در طول سلطنت داریوش کبیر 242 حکمران بر علیه او شورش کرده بودند و او پادشاهی بوده که با 242 مورد شورش مقابله کرد و همه را بر جای خود نشاند و عدالت را در سرتاسر ایران بسط داد . او در سال آخر پادشاهی به اندازه 10 میلیون لیره انگلستان ذخیره مالی در خزانه دولتی بر جای گذاشت

 داریوش در سال 521 قبل از میلاد فرمان داد : من عدالت را دوست دارم ، از گناه متنفرم و از ظلم طبقات بالا به طبقات پایین اجتماع خشنود نیستمنوشته شده توسط هومن در جمعه یازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 23:22 | لینک ثابت |

212-در سمینار اخلاق در اقتصاد اسفند ماه 87 پیش بینی شده بود

حریری به مهر خبر داد:
80 کمپانی چینی در راه تهران
نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین از برگزاری سمینار همکاریهای اقتصادی تجاری ایران و چین در ماه جاری در تهران خبر داد و گفت: در این سمینار 80 کمپانی چینی با حضور معاون وزیر بازرگانی چین با فرصتهای سرمایه گذاری ایران آشنا می شوند.

مجید رضا حریری در گفتگو با مهر با اشاره به برگزاری سمینار همکاریهای اقتصادی ایران و چین با رویکرد سرمایه گذاری در بیستم اردیبهشت ماه جاری، گفت: یک هیئت از کشور چین با حضور 120 نفر از 80 کمپانی چینی به همراه معاون وزیر بازرگانی، مدیر کل آسیا و مدیر کل توسعه تجارت این کشور به تهران می آیند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین افزود: اتاق بازرگانی ایران و چین و وزارت بازرگانی چین به طور مشترک این سمینار را برگزار می کنند و در آن سعی دارند مطالعات سرمایه گذاری در ایران، خرید کالا از کشورمان و شرکت در پروژه های صنعتی را در ایران دنبال کنند.

وی تصریح کرد: شرکتهای چینی شامل بخشهای صادرات، واردات، بازرگانی، سرمایه گذاری و تکنولوژی در این سمینار شرکت دارند و زمینه های کاری آنها کشتی سازی، لوازم برقی و الکتریکی، صنایع هواپیمایی، مواد غذایی، صنایع مخابراتی و کامپیوتر، تکنولوژی ارتباطات، فولاد، نساجی و پروژه های ساختمانی است.

به گفته حریری صنایع بسته بندی، شیمیایی، ماشین آلات، اتوبوس، موتورسیکلت، دوچرخه، لوازم یدکی، پروژه های راهسازی و حمل و نقل ریلی، صنایع معدنی فلزی و غیر فلزی، صنایع و مصالح ساختمانی و متالوژی از جمله دیگر زمینه های فعالیت شرکتهای چینی حاضر در این سمینار است.

وی هدف از برگزاری این سمینار را فرصت سرمایه گذاری چینی ها در ایران عنوان و اظهار داشت: بسیاری از شرکتهای چینی پس از بحران اقتصادی بازارهای خود را در آمریکا و اروپا در خطر می بینند و به دنبال بازارهای تجاری جدید هستند که با توجه به سابقه همکاری با ایران تمایل به انتقال بخشی از سرمایه های خود به کشورمان دارند.

حریری تاکید کرد: علاوه بر این سمینار، هیئتهای بسیاری ظرف ماههای گذشته از این کشور به ایران سفر کرده اند که امروز نیز هیئتی از شانگهای با اعضای اتاق بازرگانی دیدار کرده و در زمینه های نفت، گاز، پتروشیمی، حفاری، هتل داری، فلزات غیر آهنی، قطعات الکترونیکی، پردازش قطعات اتومبیل و خدمات پس از فروش، منابع تامین آب و آب معدنی فعالیت دارند.

به گفته وی طی سه روز آینده هیئت بزرگی از شهر فوشان چین به سرپرستی معاون شهردار این منطقه به ایران سفر خواهد کرد که در زمینه های مبلمان و لوازم چوبی، سخت افزار، جوشکاری، پتروشیمی، ارتباطات، محصولات صنعتی ساختمان، لوازم خانگی و لوازم خودرو فعالیت می کند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین هدف از حضور این هیئتها را فراهم سازی زمینه برای سرمایه گذاری چینی ها در ایران عنوان و تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم کالاهای مشترکی با این کشور تولید کنیم و شرکتهای مشترکی را نیز راه اندازی کنیم، ضمن اینکه جهت گیری ما سوق دادن تجارت ایران و چین به سمت سرمایه گذاری است.


نوشته شده توسط هومن در جمعه یازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 17:4 | لینک ثابت |

211-سال سال اصلاح الگوی مصرف است!!!

وزیر ارتباطات: فصل آن رسیده که برای افزایش تعرفه مکالمه اقدام بکنیم!محمد سليماني وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ، از احتمال افزايش تعرفه مكالمه با تلفن ثابت خبر داد.


وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در گفتگو با «جام‌جم» ضمن بيان اين‌كه درباره بالابردن تعرفه‌هاي ارتباطي برنامه خاصي نداريم، گفت: نرخ مكالمه تلفن ثابت بسيار ارزان است و هزينه آن براي مكالمه بين‌شهري هم‌اكنون حدود 16 ريال است كه اين مبلغ با مكالمه تلفن همراه فاصله زيادي دارد، وي افزود: اگر براي تلفن ثابت تدبيري انديشه نكنيم، ممكن است شركت‌ها با زيان روبه‌رو شوند و به‌نظر من هم‌اكنون فصل آن رسيده است كه براي افزايش اين تعرفه اقدام كنيم.
سليماني در ادامه افزود: پيشنهاد افزايش تعرفه را در وزارت آماده و به دولت ارائه كرده‌ايم.


وي همچنين درخصوص ساير تعرفه‌ها گفت: برنامه‌اي براي افزايش ساير تعرفه‌ها نداريم، اما كاهش تعرفه پيام كوتاه دليل ندارد، چراكه اين كار يكبار اتفاق افتاده و با ارائه نرم‌افزارهاي فشرده‌ساز اين امكان بيشتر نيز شده است.


وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در ادامه گفت: ما وظيفه داريم براي حفظ فرهنگ و زبان فارسي در فضاي ارتباطات اقدام كنيم و يكي از اين اقدامات، افزايش قيمت بوده كه البته اقدامات بسياري در اين زمينه لازم است. نتيجه اين اقدام وزارت هم اين‌گونه نمود مي‌يابد كه قبل از تغيير تعرفه، 80 درصد پيام كوتاه‌ها به زبان لاتين بود و تنها 20 درصد به زبان فارسي، اما نوروز امسال از ميان 500 ميليون پيام كوتاه ارسال شده حدود 80 درصد فارسي و 20 درصد لاتين بود كه اين نشان‌دهنده برعكس‌شدن ظرف مصرفي مردم است.


به گزارش «جام‌جم» در كشور حدود 50 ميليون مشترك تلفن همراه و 24 ميليون و 700 هزار خط تلفن ثابت وجود دارد كه با خصوصي‌سازي شركت مخابرات ايران، بدنه اصلي درآمدهاي دولت به بخش خصوصي داده خواهد شد و هرگونه افزايش قيمت نيز درنهايت به نفع سهامداران آن است. متن كامل اين گفتگو در روزهاي آينده منتشر خواهد شد.


نوشته شده توسط هومن در جمعه یازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 16:10 | لینک ثابت |

210-سخنان سیاتل به رئیس جمهور آمریکا در 1855

نوشته زير قسمتي از سخنان سیاتل ( رئیس قبیله سرخپوست ها ) خطاب به رئیس جمهور آمریکا در سال 1855 است كه به زيبايي ارتباط انسان و زمين را به تصوير كشيده .ما همه سهمی از زمین هستیم!    
رئیس قبیله ی بزرگ در واشنگتن
خبری فرستاد که آرزوی خرید سرزمین ما را دارد!
رئیس قبیله بزرگ
حرفهایی هم از دوستی و نیت های خوب برای ما زده است
این لطف اوست
چرا که ما می دانیم او نیازی به دوستی با ما ندارد.
اما ما تقاضای او را اندیشه خواهیم کرد
زیرا که میدانیم اگر ما سرزمین مان را نفروشیم
شاید مرد سپید با سلاحهایش بیاید
و از ما بگیرد سرزمین مان را
ولی چگونه میشود آسمان را
گرمای زمین را
خرید و یا به فروش رساند؟
تصور این امر برای ما بیگانه است.
اگر ما تازگی هوا و یا زلالی آب ها را صاحب نباشیم
چگونه می توانیم آنها را به نرخی به فروش رسانیم؟
با این همه ما تصمیم خود را خواهیم گرفت
و آنچه را که رئیس -سیاتله- می گوید
می تواند رئیس بزرگ در واشنگتن به آن اعتماد کند.
آنچنان سخت و آهنین
که برادر سپید به تکرار فصول باور دارد.
کلمات من چونان ستارگانی هستند که هرگز غروب نخواهند کرد
هرقسمت این سرزمین برای مردم من مقدس است.
هر درخشندگی و برق برگ های کاج
هر ساحل ماسه ای
هر مه در جنگل های تاریک
هر روشنی


                                                       


زمزمه ی کوچک ترین حشرات
در اندیشه و تجربیات مردم من مقدس است.
هر شیره ای که در درختی شکل می گیرد
حامل خاطرات مرد سرخ است.
مرده های مرد سپید
سرزمین زادگاهشان را فراموش کرده اند.
هنگامی که می میرند
در زیر ستارگان تجزیه میشوند.
اما مردگان ما این زمین باشکوه را فراموش نخواهند کرد.
زیرا که زمین برای مرد سرخ مادریست
و ما تمامی سهمی از او
و او تمامی سهمی از ماست.
خوشبوترین گلها خواهران ما هستند.
آهو اسب عقاب بزرگ برادرانمان.
صخره ای ترین قله ها
زیباترین بیشه ها
گرمای بدن اسب های کوچک
و گرمای بدن انسان ها
همه و همه به خانواده ای بزرگ تعلق دارند.
و چنین است
اگر رئیس بزرگ در واشنگتن خبری می فرستد
که آرزوی خرید سرزمین ما را در سر می پروراند
انتظار زیادی از ما دارد.
رئیس قبیله بزرگ به ما می گوید
که برایمان مکانی در نظر گرفته
تبعید گاهی که در آنجا میتوانیم
آسوده و راحت به زندگیمان ادامه دهیم.
و خدای ما می شود و ما بندگانش
اما چنین چیزی ممکن است؟
پروردگار مردم شما را دوست دارد و کودکان سرخش را ترک گفته است.
او برای مرد سپید ماشین هایی فرستاده تا او را در کاهایش کمکی باشند.
و دهکده های بزرگ برای او میسازد
و مردم شما را قدرتمند تر میسازد.
-روز به روز-
و به زودی طغیان خواهید کرد
چونان رودخانه ای که طغیان می کند
پس از یک باران نابه هنگام
-مردم من اما چون جزری است که از مدی که هرگز تکرار نخواهد شد
ما از نژادهای گوناگون هستیم.
کودکان ما با یکدیگر بازی نمی کنند
و پیران ما قصه گوی افسانه ای مشترک نیستند.
پروردگار شما را پناهی داد و ما تنها ماندیم.
اما ما تقاضای شما را -فروش سرزمینمان را-
اندیشه خواهیم کرد
و این برای ما آسان نخواهد بود
زیرا که این سرزمین برای ما مقدس است.
ما از دیدن جنگلهایمان لذت می بریم.
-من نمی دانم
روش ما به گونه دیگریست تا شما!
درخشندگی و زلالی آبها که در جویبارها و رودخانه ها
جریان دارند
تنها آب نیستند
بلکه خون اجداد ما هستند
اگر ما این زمین را به شما واگذاریم
باید بدانید که
نوشته شده توسط هومن در جمعه یازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 14:37 | لینک ثابت |

209-سید جان!!!

سید محمد خاتمی:
ماندن من در عرصه انتخابات خیانت به ذهنیت جامعه بود
خاتمی درباره علت کنار رفتن خود از عرصه رقابت انتخابات به حضور میر حسین موسوی در این عرصه اشاره و ابراز عقیده کرد درست نبود دو فردی که جامعه نسبت به آنها ذهنیت اخلاقی بودن دارد با هم برای رسیدن به یک پست رقابت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدمحمد خاتمی در دیدار با کمیته ایثارگران ستاد میرحسین موسوی ،  با بیان اینکه " امام تلاش کرد که حکومت را به مردم بسپارد"، گفت : بعد از امام عده ای که حرکت های امام را انحرافی می دانستند و با انقلاب هم هیچ میانه ای نداشتند و تلاش کردند خود را به عنوان ایدئولوگ انقلاب معرفی کنند می خواستند حتی دلسوزان و معتقدان واقعی به انقلاب و امام را نیز حذف کنند.

وی ادامه داد: این افراد هر چند که تا کنون پیروز نشده اند و هنوز هم در راس نظام و مسوولین بلند پایه نظام ما کسانی قرار دارند که شاگردان امام هستند. اما برخی تلاش می کنند که ساختارها را طوری کنند که طرفداران امام و دلسوزان انقلاب حذف شوند.

خاتمی در ادامه  با انتقاد از رواج بی اخلاقی ها در کشور اظهارداشت:امروز در جامعه ما برخی رقبای خود را به دروغ و تهمت می خواهند کنار بزنند. برخی که امیدوارم این کارهایشان از سر اشتباه باشد ؛مروج بداخلاقی به نام فضیلت وارزشها می شوند.

وی با تاکید بر اینکه "عدالت یکی از برجسته ترین ارزش های انقلابی است"، گفت : با این حال ببینید که تحت عنوان عدالت چه چیزی حاصل شده است؟ آیا امروز حیثیت  و قوت و قدرت ما در جهان بیشتر شده است یا کمتر؟ آیا آنها که مدعی ارزش ها هستند امروز رفتارهایشان در جهت برخورداری بیشتر ایران است یا این که فقر و فساد زیادتر شده است؟

وی افزود: مصرف بی رویه امکانات کار بسیار بدی  است اما مصرف بی رویه ارزش ها کار بدتری است.

خاتمی در ادامه گفت: شما می توانید میان درآمدهای نفتی دولتها در دوران سازندگی و اصلاحات با این دوران چهارساله و در مقابل کارهای اساسی انجام گرفته در این سه دوره را مقایسه کنید و ببینید امکانات در آن دو دوره و این دوره چگونه مصرف شده و وضع کشور و مردم چگونه بود؟

رئیس بنیاد باران تصریح کرد:امروز عسلویه نسبت به قدیم چه وضعی پیدا کرده است؟ این در حالی است که هم اکنون با آن درآمدهای افسانه گونه  می بایست چند عسلویه می داشتیم نه این که آن عسلویه هم به این وضع درآید.

سید محمد خاتمی با انتقاد از تخریب موسوی توسط برخی جریانات گفت: برخی از اموال بیت المال علیه موسوی استفاده می کنند و با تشکیلات ملی و فراملی به صورت ظالمانه علیه موسوی و دیگر کسانی که آنان را رقیب می دانند تبلیغ می کنند آیا این همان آزادی است که در انقلاب وعده آن را می دادیم؟

خاتمی با بیان اینکه "من قصد جفا کردن و یا نادیده گرفتن خدمت های کسی را ندارم"  گفت: اما نباید کسی را به صرف داشتن حسن نیت در کاری گمارد ؛ تدبیر، درک شرایط و قدرت مدیریت درست نیز باید در آن فرد وجود داشته باشد وقتی لطمه ای به جامعه می خورد خسارت های وارده هیچ فرقی ندارد که با حسن نیت باشد یا با سوء نیت خسارت زننده.

رئیس جمهور سابق کشورمان درباره میرحسین موسوی نیز اظهار داشت: موسوی از شایسته ترین انسان‌هایی است که من می شناسم او علاوه بر سابقه مدیریت و خدماتش یک فرد اخلاقی است و کسی است که هیچ گاه نمی خواهد حتی به دشمنانش توهین شود.

وی درباره علت کنار رفتن خود از عرصه رقابت گفت: در جامعه ما این حسن نیت نسبت به من هم وجود دارد که اخلاقی هستم حال درست نبود دو فردی که ذهنیت اخلاقی بودن در جامعه نسبت به آنها وجود دارد باهم برای رسیدن به یک پست رقابت کنند؛ این کار خیانت به ذهنیت جامعه بود.

خاتمی یادآور شد: باید همه تلاش کنیم و این را به جامعه بگوییم که اگر به صحنه نیایند و در انتخابات فعال نشوند نتیجه انتخابات و شرایط کشور در مسیر مطلوب نبود نباید کسی جز خود را ملامت کنند.

رئیس جمهور سابق کشورمان تصریح کرد:مردم اگر خواهان تغییر هستند باید با شرکت در انتخابات این خواسته خود را پیش ببرند. البته هر چند نگرانی‌ها و موانعی هست مثل نگرانی از یک دست بودن عوامل اجرایی و نظارت انتخابات.

وی با تاکید بر اینکه " حضور مردم همه این موانع را از سر راه بر می دارد" ، اظهار داشت: اما با قاطعیت می گویم و مثل روز برایم روشن است اگر مردم به صحنه بیایند و مشارکت بالای هفتاد درصد داشته باشیم ؛ حتی با تعدد کاندیداها هم مشکلی در کسب نتیجه مطلوب نخواهد داشت.

خاتمی در عین حال گفت : اما اگر مشارکت پایین باشد و خدای ناکرده همچنان با تعدد کاندیدا مواجه باشیم آن وقت ممکن است موفق نشویم. مبادا طوری رفتار کنیم که بعد از انتخابات افسوس بخوریم و بگوییم که کاش هم مردم  و هم نامزدها گونه ای دیگر عمل کرده بودند.

وی گفت : باید در جامعه این را به مردم یادآوری کنیم که فرصت های تغییر همیشه دردسترس نیست و آنجا که این فرصت بدست می‌آید باید آن را غنیمت شمرد.


نوشته شده توسط هومن در جمعه یازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 11:43 | لینک ثابت |

208-با هدف مدیریت سوخت تعرفه 89% شد!!!

 
با هدف مديريت مصرف سوخت؛
تعرفه واردات خوردهاي كم‌مصرف 89 درصد شد

خبرگزاري فارس: وزيران عضو كارگروه توسعه حمل ونقل عمومى و مديريت مصرف سوخت با كاهش سود بازرگانى واردات خودرو و قطعات منفصله خودروهاى ساخت داخل به ميزان يك واحد درصد موافقت كردند.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رسانى دولت، اين كارگروه با كاهش يك واحد درصد سود بازرگانى واردات خودرو و قطعات منفصله خودروهاى ساخت داخل با مصرف سوخت كمتر از شش ليتر در يكصد كيلومتر مسافت در چرخه برون شهري، به ازاى هر پنج صدم ليتر كاهش، موافقت كردند .
بنابر تبصره اين مصوبه، مرجع تشخيص ميزان مصرف سوخت، موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتى ايران است كه بايد به تاييد ستاد مديريت حمل ونقل وسوخت برسد.
گفتنى است، اين مصوبه در راستاى اجراى " قانون توسعه حمل و نقل عمومى و مديريت مصرف سوخت " صورت مى پذيرد و معاون اجرايى رئيس‌جمهور، معاون برنامه‌ريزى و نظارت راهبردى رياست جمهوري، رئيس سازمان حفاظت محيط زيست و وزراى كشور، صنايع و معادن، راه و ترابرى و نفت، سيدمهدى هاشمي، مسعود زريبافان و محمد رويانيان اعضاى "كارگروه توسعه حمل و نقل عمومى و مديريت مصرف سوخت " را تشكيل مى دهند .
اين مصوبه در تاريخ اول ارديبهشت ماه سال جارى توسط معاون اول رئيس جمهور به وزارت بازرگانى و وزارت صنايع ومعادن جهت اجرا ابلاغ گرديد.


نوشته شده توسط هومن در جمعه یازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 11:36 | لینک ثابت |

207-بانک تجارت کفایت سرمایه ندارد

 
كارشناس ارشد بازار سرمايه در گفت‌وگو با فارس:
پذيرش بانك تجارت در بورس با كفايت سرمايه 6.1 درصدي مشكل دارد

خبرگزاري فارس: حسابرس معتمد بورس و كارشناس ارشد بازار سرمايه گفت: نسبت كفايت 6.1 درصدي بانك تجارت با مقررات بين‌المللي مطابقت ندارد و پذيرش و عرضه سهام اين بانك در بورس جاي اشكال دارد.


هوشنگ خستويي در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با اشاره به اينكه صورت‌هاي مالي سال 87 بانك تجارت هنوز حسابرسي و ارايه نشده اظهار داشت: اين بانك در حالي مورد پذيرش بورس قرار گرفته كه نسبت كفايت سرمايه 6.1 درصدي آن با قوانين بين‌المللي مطابقت ندارد.
وي ادامه داد: براساس مقررات بانك توسعه بين‌المللي و مقررات كميته "بال " سوئيس، سرمايه بانك‌ها از سرمايه پرداخت شده و اندوخته‌هاي آزاد و همچنين مازاد ناشي از تجديد ارزيابي تشكيل مي‌شود كه تا 100 درصد از سرمايه بخش اول مي‌تواند به عنوان سرمايه نوع دوم باشد مانند مازاد ناشي از تجديد ارزيابي كه در مجموع و نوع اول در محاسبات كفايت مورد استفاده قرار مي گيرد .
خستويي خاطرنشان كرد: براين اساس نسبت كفايت سرمايه بانك‌ها با تكيه بر مقررات قديم 8 درصد و بر مبناي مقررات جديد 12 درصد است يعني 8 و 12 درصد از تسهيلات ريسك‌زدايي شده بانك ها باشد.
اين كارشناس ارشد بازار سرمايه و حسابرس معتمد بورس تصريح كرد: با اين اوصاف و به فرض درست و واقعي بودن نسبت كفايت سرمايه 6.1درصدي بانك تجارت، پذيرش عرضه سهام آن در بورس جاي اشكال دارد و بعيد است كه بانك تجارت كليه شرايط قابليت را احراز كرده باشد.
خستويي افزود: اگر تسهيلات بانك‌ها بالاتر از 8 يا 12 درصد برابر كفايت سرمايه باشد بسيار مخاطره آميز بوده و حضور در بورس اين گونه بانك ها به صلاح نيست.
حسابرس معتمد بورس در بخش ديگري از اظهارات خود به وضعيت جهاني و شرايط بانك‌هاي دنيا اشاره كرد و گفت: با وقوع بحران مالي جهاني بسياري از دولت‌ها براي كمك به بانك‌هاي خصوصي اقدام به مشاركت كردند در حالي كه در ايران برعكس اين رويه انجام مي شود و بانك‌هاي دولتي خصوصي مي‌شوند.
خستويي ادامه داد: ارزش بازار چند بانك بزرگ دنيا در حالي اواخر سال 2007 ميلادي بيش از هزار و 739 ميليارد دلار بود كه در ژانويه 2009 اين متغير با سقوط 71 درصدي به 508 ميليارد دلار رسيد.
وي گفت: با اين اوصاف عرضه سهام بانك‌هاي ملت و تجارت و صاردات در بورس به مانند اين است كه كودك نارسي است كه زير دستگاه مخصوص ( انكي باتور) بگذارند.
وي با بيان اينكه نسبت كفايت سرمايه بانك ملت نيز اعلام نشده خاطرنشان كرد: با عرضه سهام اين بانك در بورس زمينه نفوذ كنترلي مالكين جديد فراهم نشد چرا كه فقط 5 درصد از سهام بانك ملت در بازار سهام به فروش رسيده است.
خستويي در برابر اين سوال كه به هر حال بانك‌هاي دولتي براساس قانون اصل 44 به تالار بورس مي‌گذارند پاسخ داد: اجراي اصل 44 و واگذاري بنگاه‌هاي دولتي امري اساسي است اما نكته مهم آن اجراي واقعي و كارشناسي آن است.
وي ادامه داد: با توجه به اين كه صنعت بانكداري موتور اقتصادي كشورها به شمار مي‌رود، زمان و شرايط واگذاري بانك‌هاي دولتي در بورس بايد از درجه اهميت بسيار بالايي برخوردار باشد.
خستويي در خاتمه گفت: با اين اوصاف جا دارد مسئولين سازمان هاي خصوصي و بورس و بانك مركزي در عرضه سهام بانك‌هاي مشمول واگذاري حساسيت‌هاي بيشتري داشته باشند.


نوشته شده توسط هومن در جمعه یازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 11:31 | لینک ثابت |

206-کاهش 58% سود اکسون موبیل!!!

 
با كاهش 58 درصدي سود
"اگزون موبيل " آمريكا به سرنوشت اسفناك "شل " دچار شد

خبرگزاري فارس: شركت اگزون موبيل بزرگترين شركت نفتي جهان اعلام كرد ، ميزان سود خالص اين شركت طي سه ماه نخست امسال به پايين ترين حد طي 5 سال اخير رسيد .


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از بلومبرگ ، كاهش رشد اقتصادي جهان و افت شديد قيمت نفت خام و بنزين علت اصلي كاهش چشمگير سود شركت اگزون موبيل اعلام شده است .
سود اين شركت طي سه ماه نخست امسال با 58 درصد كاهش به كمتر از 4.55 ميليارد دلار خواهد رسيد .
كاهش 58 درصدي سود اگزون موبيل آمريكا از سال 2002 تا كنون بي سابقه بوده است . ميزان درآمد اگزون موبيل نيز در اين مدت با 45 درصد كاهش به 64 ميليارد دلار رسيد .
كاهش تقاضاي انرژي در آمريكا موجب شد تا ميزان ذخاير استراتژيك انرژي اين كشور طي هفته گذشته به بالاترين رقم خود طي 18 سال اخير برسد . كاهش سود اگزون موبيل در حالي است كه شركتهاي بريتيش پتروليوم و رويال داچ شل نيز پيش از اين از كاهش شديد سود خود طي سه ماه نخست 2009 خبر دادند .
شركت كنكو فيليپس سومين شركت بزرگ نفتي آمريكا نيز اعلام كرد ، ميزان سود اين شركت طي سه ماه نخست امسال بيش از 80 درصد كاهش داشته است .
تقاضاي نفت خام و فرآورده هاي نفتي در آمريكا بيش از 8.4 درصد كاهش داشته كه اين رقم از سال 2001 ميلادي بي سابقه است . آمريكا سال گذشته 23 درصد كل مصرف نفت جهان را به خود اختصاص داده بود كه اين رقم دو برابر مصرف نفت چين است . ميزان توليد نفت اگزون موبيل هم اكنون بالاتر از اعضاي اوپك به غير از عربستان و ايران است . اگزون موبيل قصد دارد امسال 2 درصد بيشتر از سال 2008 نفت توليد كند .


نوشته شده توسط هومن در جمعه یازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 11:23 | لینک ثابت |

205-ایران کشور کوروش هخامنشی است ای آمریکای 300 ساله!!!

 
مدير امور بين‌الملل شركت ملي نفت در واكنش به تهديدهاي آمريكا:
ايران منابع جايگزين متعدد براي تامين بنزين وارداتي در اختيار دارد

خبرگزاري فارس: مدير امور بين‌الملل شركت ملي نفت ايران تاكيد كرد ، حتي اگر آمريكا تحريم هايي را بر ضد شركتهايي كه بنزين مورد نياز ايران را تامين مي كنند، وضع كند؛ تهران قادر خواهد بود بنزين مورد نياز خود را تامين كند.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز ، 25 سناتور آمريكايي از هر دو حزب پيشنهادي را براي متوقف كردن برنامه هسته اي ايران به باراك اوباما ارائه كردند كه بر اساس آن شركتهايي كه بنزين مورد نياز ايران را تامين مي كنند با تحريم هاي تجاري روبرو شوند .
علي اصغر عرشي مدير امور بين‌الملل شركت ملي نفت ايران در اين باره تصريح كرد ، هيچ شكي نيست كه ايران مي تواند در برابر فشارهاي آمريكا مقاومت كند . ما اين مساله را مديريت خواهيم كرد . ما آلترناتيوهاي زيادي در اختيار داريم و مي توانيم كارهاي زيادي در زمينه مصرف و حتي توليد انجام دهيم .
به گفته وي، بازار بنزين بازار بسيار بزرگي است و تنها به چند شركت محدود نمي شود .
رويترز اضافه كرد: ايران چهارمين توليد كننده بزرگ نفت جهان است ولي ظرفيت پالايشگاهي اين كشور براي تامين بنزين مورد نياز كافي نيست .
هيلاري كلينتون وزير خارجه آمريكا نيز تهديد كرد اگر ايران برنامه هاي هسته اي خود را متوقف نكند ، تحريم هاي بيشتري بر ضد اين كشور اعمال خواهد شد .
سناتور هاي آمريكايي مدعي شدند، در صورت به بن بست رسيدن راهكارهاي ديپلماسي در قبال ايران ، تحريم هاي تجاري سخت تري را بر ضد تهران اعمال كنند . سناتورهاي آمريكايي ادعا كردند، اگر شركتهاي نفتي جهان بين تجارت و بازرگاني با ايران و آمريكا تنها يك گزينه داشته باشند ، آنها قطعا همكاري و تجارت با امريكا را خواهند برگزيد .
اين در حالي است كه راجا كيوان كارشناس ارشد موسسه پي اف سي انرژي گفت ، تجربه نشان داده علي رغم فشارهاي امريكا ، ايران مي تواند منابع تامين بنزين خود را پيدا كند . البته ممكن است تحريم هاي اقتصادي و تجاري موجب شود تا برخي از شركتها در ادامه روابط خود با ايران تجديد نظر كنند .


نوشته شده توسط هومن در جمعه یازدهم اردیبهشت 1388 ساعت 11:20 | لینک ثابت |

204-شرکت بورس 30 تومان تقسیم کرد


مجمع عمومي عادي سالانه شركت بورس اوراق بهادار با حضور 64.75 درصد سهامداران حقيقي و حقوقي به منظور تقسيم سود و تصويب صورتهاي مالي برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاي دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين مجمع هاشم بت‌شكن به عنوان رييس، اكبر زرگاني نژاد از كانون كارگزاران به عنوان ناظر اول، عسگري ماراني مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري ملي به عنوان ناظر دوم، ابوالفضل متين دبير كانون سهامداران حقيقي به عنوان دبير جلسه و سيدعلي حسيني نماينده سازمان بورس هيات رييسه مجمع را تشكيل دادند.

تقسيم سود پيشنهادي شركت بورس به ازاي هر سهم 20 تومان بود كه در اين مجمع با آراء حاضرين تقسيم سود 30 توماني براي هر سهم و صورتهاي مالي شركت تصويب شد.

به گزارش ايسنا، دكتر حسن قاليباف اصل مديرعامل شركت بورس گزارش عملكرد هيات مديره را قرائت كرد و به تشريح اهداف و برنامه‌هاي شركت پرداخت.

بورس در سال گذشته

وي با بيان اينكه بورس تهران به عنوان بازار اوراق بهادار پذيرش اوراق بهادار و ايجاد بازار براي معامله اوراق است و نقش خود را به عنوان رسالت اجتماعي ايفا مي‌كند اقدامات بورس سال گذشته را مورد توجه قرار داد و گفت: يكي از مهمترين اقدامات بورس درسال گذشته كمك به خصوصي‌سازي و اجراي سياست‌هاي اصل 44 است كه با توجه به سازوكار شفاف بورس در سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري مورد تاكيد قرار گرفت و طبق آمار سازمان خصوصي‌سازي در سال گذشته 80 درصد واگذاري‌ها از طريق بورس اوراق بهادار انجام شد.

وي در ادامه تهيه بسته پيشنهادي بورس در زمان وقوع بحران را از ديگر اقدام مهم شركت در سال گذشته دانست و گفت: با توجه به بحراني كه در سال گذشته اتفاق افتاد بورس به عنوان شاخص و نماگر اقتصاد زودتر به اين بحران عكس‌العمل نشان داد به همين دليل به صورت مشترك با سازمان بورس گزارش‌هاي مختلفي از وضعيت بازار سرمايه تهيه و درقالب بسته پيشنهادي ارائه شد.

قاليباف اصل با بيان اينكه شركت‌هاي بورسي در سال گذشته هزار و 137 ميليارد تومان افزوده سرمايه داده‌اند اضافه كرد: يكي از اقدامات مهمي كه در سال گذشته صورت گرفت تدوين برنامه پنج‌ساله و قانون بودجه 88 بود كه خوشبختانه چند پيشنهاد بازار سرمايه كشور در بودجه 88 بيان شد.

مديرعامل شركت بورس تصويب و تدوين آيين‌نامه‌هاي مورد نياز بازار سرمايه را از ديگر اقدامات شركت در سال گذشته دانست و اضافه كرد: شركت بورس به عنوان يك سازمان خودانتظام برخي مقررات را براي فعالان بازار فعاليت مي‌كنند تدوين مي‌كند كه براي اين منظور دستورالعمل عرضه‌هاي اوليه، دستورالعمل معاملات عمده و پولشويي تهيه و به سازمان بورس پيشنهاد شده است كه اين امر به تنوع‌بخشي بازار سرمايه كمك مي‌كند.

وي ادامه داد: همچنين در سال گذشته طرح توجيهي اوراق آتي سهام و دستورالعمل‌هاي مربوط به آن تهيه شد و موافقت سازمان بورس با اين اوراق كسب شد كه با موافقت سازمان در سال جاري اجرايي مي‌شود.

وي در ادامه توسعه فرهنگ سرمايه‌گذاري را مورد توجه قرار داد و اظهار كرد: به همين منظور سال گذشته دوره‌هاي مختلف آموزشي در تهران برگزار شد تا دانش سرمايه‌گذاري در كشور افزايش يابد زيرا اين امر موجب افزايش تحليل شده و سواد مالي جامعه را افزايش مي‌دهد.

وي وضعيت بازار را در سال گذشته مورد توجه قرار داد و گفت: در اين سال گرچه ارزش معاملات و گردش ريالي سهام با رشد قابل توجهي همراه بود اما ارزش بازار، شاخص كل و شاخص قيمت با كاهش روبه‌رو شد كه اين عامل باعث كاهش اندازه بازار در قياس با محصول ناخالص داخلي شده است.

وي ادامه داد: اتفاق خوبي كه در سال گذشته رخ داد اين بود كه ارزش معاملات شركت افزايش يافت و نسبت به سال 86 با رشد 88 درصدي به كار خود پايان داد.همچنين ارزش بازار سهام با كاهش 2.8 درصدي در پايان سال 87 به 45 ميليارد دلار رسيد كه اين امر حاصل كاهش قيمت سهام در نيمه دوم سال بود. همچنين شاخص كل بورس با كاهش 11.3 درصدي از 36.193 واحد در سال 86 به 32.117 واحد در پايان سال 87 رسيد. ولي شاخص قيمت كه در ابتداي سال 10هزار واحد بود در انتهاي سال با كاهش 21 درصدي به هفت هزار واحد رسيد.

قاليباف يكي از موفقيت‌هاي بازار در سال گذشته را واگذاري 80 درصد شركت‌ها از طريق بورس دانست و گفت: در سال گذشته پنج هزار و 500 ميليارد تومان سهم از طريق بورس واگذار شد كه 2 هزار و800 ميليارد تومان بخش نقدي آن است. بنابراين از دستاوردهاي سال گذشته واگذاري شركت‌هاي بزرگي چون مخابرات، كشتيراني، پالايش نفت اصفهان و سيمان كردستان است.

قاليباف يكي از دغدغه‌هاي بازار سرمايه را نقدشوندگي بازار دانست و تصريح كرد: به همين منظور در سال گذشته دامنه نوسان افزايش و زمان توقف نمادها كاهش يافت همچنين دستورالعمل بازارگرداني در سال گذشته تدوين و به سازمان بورس ارسال شد.

برنامه‌هاي پيش‌روي شركت 

وي بازنگري تالارهاي منطقه‌اي، تشويق ناشران براي پذيرش در بورس و سند راهبردي شركت بورس اخذ استاندارد ايزو 9001 را از برنامه‌هاي شركت در سال جاري دانست و ادامه داد: همچنين شاخص‌هاي جديدي در سال گذشته طراحي شد كه در حال محاسبه بوده و بعد از تصويب سازمان جهت استفاده منتشر مي‌شود.

قاليباف سود خالص شركت را مورد توجه قرار داد و گفت: سود خالص شركت در سال 87، هفت ميليارد و290 ميليون تومان و در سال 86 شش ميليارد و 870 ميليون تومان بوده است كه افزايش 6 درصدي را نشان مي‌دهد.

وي خاطرنشان كرد: سود خالص هر سهم 336 ريال پيش‌بيني شد كه در اواسط سال با تعديل سود به552 ريال رسيد كه با توجه به كاهش حجم معاملات در نيمه دوم سال سود خالص تحقق يافته شركت 486 ريال بود كه نسبت به سود تعديل شده افت 12 درصدي را نشان مي‌دهد.

وي ادامه داد: سود خالص شركت براي سال آينده 4.5 ميليارد تومان پيش‌بيني شده است كه با توجه به بحران و كاهش حجم معاملات اين سود نسبت به سال گذشته بدبينانه پيش‌بيني شده و سود هر سهم300 ريال است.

قاليباف اصل در ادامه در توضيح دلايل پيشنهاد هيات مديره براي تقسيم سود20 توماني گفت: سال گذشته پنج ميليارد تومان از سرمايه 15 ميليارد توماني شركت به خريد دفاتر در استان‌ها تعلق گرفت ضمن اينكه سه ميليارد تومان ديگر نيز به خريد سهام OTC و CDS تعلق گرفت كه مجموعا 9 ميليارد تومان به اين منظور هزينه شد و تنها شش ميليارد تومان به عنوان نقدينگي در شركت وجود دارد كه با توجه به برنامه‌هاي هيات مديره خريد ساختمان در اولويت شركت بورس است كه با توجه به محاسبات انجام شده 23 ميليارد تومان براي سال بعد هزينه خواهيم داشت، بنابراين پيشنهاد هيات مديره بر تقسيم سود20 تومان به ازاي هر سهم و سه ميليارد تومان براي كل سهام است.


نوشته شده توسط هومن در چهارشنبه نهم اردیبهشت 1388 ساعت 16:23 | لینک ثابت |

203-خوک تنها موجودی است که بازار بورس را متلاطم میکند

همزمان با ابتلای بازار نفت رخ داد
سرمایه: با اعلام خبر انتشار آنفلوآنزای خوکی و احتمال گسترش آن به سایر نقاط جهان، بهای نفت خام و شاخص سهام در اکثر بورس های جهان کاهش یافت.نگرانی از تاثیر منفی این بیماری بر تقاضای نفت جهان موجب افت بهای این ماده شد. 149 نفر کشته به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، شیوع بیماری آنفلوآنزای خوکی که از مکزیک آغاز شد تاکنون 149 نفر را در این کشور به کام مرگ کشیده است. در حال حاضر در کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، اسپانیا، اسکاتلند، نیوزیلند و رژیم صهیونیستی مواردی از افراد مبتلا به ویروس این بیماری مشاهده شده اند. خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی با اشاره به انتشار این بیماری از کاهش بهای انواع نفت خام در بازارهای جهانی خبر داد. براساس این گزارش در معاملات دیروز بازار نیویورک بهای هر بشکه نفت خام سبک آمریکا به کمتر از 49 دلار رسید. پایین ترین قیمت ثبت شده برای این نفت 48 دلار و 50 سنت بود.
 در بازار لندن نیز هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال به سطح 49 دلار کاهش یافت. کمترین قیمت ثبت شده برای این نفت 48 دلار و 88 سنت بود. بهای سبد نفتی اوپک نیز پس از سه روز افزایش به میزان 76 سنت کاهش یافت و
به 49 دلار و 21 سنت در هر بشکه رسید. از زمان شیوع بیماری آنفلوآنزای خوکی بهای جهانی نفت بیش از سه دلار در هر بشکه کاهش یافته است.
نگرانی از روند معکوس
طی روزهای اخیر اخبار امیدوارکننده ای درباره بروز نشانه های بهبود اقتصاد جهان منتشر شده است. حال کارشناسان این نگرانی را مطرح می کنند که با شیوع بیماری آنفلوآنزای خوکی در سطح جهان، این روند بهبود نه تنها متوقف که معکوس شود. برخی نیز نسبت به تاثیرات روانی این بیماری بر افکار عمومی جهان هشدار می دهند. در صورتی که دولت ها اقدام سریع در این مورد انجام ندهند بدون شک اقتصاد بحران زده جهان بیش از پیش آسیب خواهد دید.
تاثیر بر بازارهای سهام
شیوع بیماری آنفلوآنزای خوکی بر بازارهای سهام نیز تاثیر منفی بر جای گذاشته است.به گزارش بلومبرگ، در معاملات دیروز بورس های مهم جهان، تمامی شاخص های اصلی با کاهش مواجه شدند. در مکزیک (محل بروز بیماری) شاخص «بولسا» 34/3 درصد یا 06/755 واحد افت کرد.

نوشته شده توسط هومن در چهارشنبه نهم اردیبهشت 1388 ساعت 14:41 | لینک ثابت |

202-چین فقط می تواند تقاضای جهانی را تحریک کند

افزایش 10 درصدی قیمت بنزین و گازوئیل در چین
به دلیل کاهش تولید پالایشگاهی چین، قیمت بنزین و گازوئیل در این کشور 10 درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، برای اولین بار در 17 ماه گذشته قیمت بنزین و گازوئیل در چین به صورت ناگهانی 10 درصد افزایش یافت.

منابع چینی اعلام کردند: با بروز بحران اقتصادی در چین و کاهش واردات نفتی، تولید پالایشگاههای بزرگ این کشور از جمله سینوپک به شدت کاهش یافت؛ بطوریکه این کشور با بحران عرضه سوخت روبرو شده است.

همچنین فروش تولیدات سوخت پالایشگاههای چین به قیمت کمتر در بازارهای جهانی که به منظور جلوگیری از ورشکستگی اقتصادی این کشور و نا آرامی های اجتماعی بود، دلیل دیگر این کاهش کمبود است. 

این در حالی است که مقامات کشور چین اعلام کردند: با کاهش شدید تولید گازوئیل و بنزین از سوی تولیدکنندگان داخلی، برای متعادل کردن بازار عرضه و تقاضا مجبور شدیم قیمت سوخت را 10 درصد افزایش دهیم.

در همین حال مقامات چینی مطرح کردند: برای کم کردن تاثیرات این افزایش در قیمت بنزین و گازوئیل، سوخت  گاز طبیعی را با قیمتی مناسب در اختیار مردم قرار می دهیم.


نوشته شده توسط هومن در چهارشنبه نهم اردیبهشت 1388 ساعت 14:22 | لینک ثابت |

201-پالایش خسته نیست دوراندیش است!!

 

عضو هیات مديره
«پالايشگاه اصفهان» شاهد ثبات كاملي درعملكرد خود است

گروه بورس – مجموعه مديريت و كاركنان پالايشگاه‌هاي اصفهان براساس تعهد نسبت به حفظ شركت به عنوان يك شركت مهم اصل 44 در سال گذشته كوشيدند اين شركت در تلاطم بازارهاي جهاني آسيبي را متحمل نشود.

مهندس آقا‌نژاد عضو هيات‌مديره پالايشگاه‌هاي اصفهان روز گذشته با بيان اين مطلب خاطرنشان كرد: پالايشگاه اصفهان در سال گذشته با موفقيت فراز و فرودها را پشت سرگذاشت.
وي با بيان اينكه در چند روز آينده گزارش عملكرد و حسابرسي سال 87 نيز به اطلاع بازار رسانده خواهد شد، تاكيد كرد: روند اجرايي طرح‌هاي توسعه پالايشگاه‌هاي اصفهان به ويژه طرح بنزين‌سازي سبب خواهد شد در كنار حفظ موقعيت كنوني پالايشگاه، در آينده نيز در هر شرايط حتي حذف تخفيف نفت خام پالايشگاه بتواند سودآوري مناسبي را براي سهامداران به همراه بياورد.
وي افزود: پالايشگاه اصفهان قادر خواهد بود با سرمايه‌گذاري 150 تا 160ميليون يورو تا 4ميليون ليتر بنزين سوپر را به مرحله توليد رسانده و از واردات كشور بكاهد.آقانژاد با اشاره به بهبود بازار نفت و فرآورده‌ها در 3ماه نخست امسال ابراز اميدواري كرد: روند باثبات سودآوري شركت بتواند اطمينان كامل و رضايت سهامداران را در سال جاري نيز حفظ كند.


نوشته شده توسط هومن در چهارشنبه نهم اردیبهشت 1388 ساعت 10:19 | لینک ثابت |

200-تحلیل سهام پیشرو با توجه به قیمت های جهانی

مس:۴۳۸۰ دلار .................نفت آمریکا:۵۰ دلار.................طلا:۹۰۰ دلار

آخرین بار ۳۱/۱/۸۸ در مورد سهام پیشرو نوشتیم و با همان روند تلنگری می زنیم:

۱)ایران ترانسفو

آخرین بار گفتیم اگر مس به سمت ۴۰۰۰ دلار حرکت کند به بازار خواهد خندید!!!.سفته بازی جهانی مس توسط چینی ها ظاهرا اثرات خود را نشون داده و مس به سمت ۴۰۰۰ دلار می رود.باند پایینی ایران ترانسفو ۷۹۹ تومان بود که دو روز پیش به آن رسید و فرصت خرید بود و دیروز بازار به آن واکنش داد!!!دوستانم از سفته بازی بانک ملی و شایعه بورس نیوز برای ۱۰۰۰ تومان میگویند ولی تنها نشانه حرکت قیمت جهانی مس ۴۰۰۰ دلاری است!!قطعا دو روز آینده سهم به سمت میانه باند حرکت میکند و نوسان خالص ۶ درصدی در راه است!!!

۲)سرمایه گذاری غدیر

مجمع غدیر ۲۵ تومان نقدی بود!!!مقاومت سهم در ۱۵۰ جالب است!!حرکت به سمت ۱۴۳ تومان جدی است و قطعا پس از آن سهم فرصت خرید و حرکت به سمت ۱۵۵ تومان خواهد بود!!!بدانید افزایش قیمت نفت و کاهش مس غدیر را حرکت خواهد داد!!!اما استراحت فعلی غدیر پس از بازدهی ۲۰٪ منطقی است!!!

۳)مالی اعتباری سینا

سهم دوست داشتنی که در ۱۱۵ تومان سیگنال خرید داد و رفتار کلاسیکش ما را وادار به احترام کرد!!!من دقیقا گفتم در ۱۱۵ تومان تا دوهفته بعد دست نیافتنی است و اتفاق افتد!!!منتها خبر کاهش سرمایه گذاری ها در بانکها و عرضه های بالا نشان از حرکت سهم به سمت ۱۳۰ تومان دارد!!!اگر الگوی سر و گردن ساخته شود مجمع توصیه میگردد و نوسان ۱۰٪

۴)مس شهید باهنر

آنان که در صف مس باهنر هستند چه دلیلی دارند؟؟؟یا خبر تعدیل دارند یا قیمت جهانی مس سهم را به خارج از باند بولینگر کشانده؟؟؟هیچ دلیلی برای این رشد نمی بینم و تنها بازار است که به تحلیل من می خندد!!!ریزش سهم قطعا با مس ۴۰۰۰ دلاری اتفاق پذیر است و بس!!!در فروش شرکت هیچ اتفاقی نیفتاده و نکته مثبتی نمی بینم!!!

۵)پالایشگاه نفت اصفهان

دوست خوبم فرید هلالات قبل تعدیل گفته بود سهم به ۵۰۰ تومان می رسد!!تحلیلش درست بود منتها از تعدیل خبر نداشت!!سهم اسیر حاشیه است و اندیکاتورها استراحت ۲ روزه را نشان میدهد!!!نفت ۵۰ تا ۶۰ دلاری می تواند سقف ۶۶۰ تومان را بشکند!!!باید منتظر بود!!!البته سیاست تقسیم سود توسط شرکت اعلام نشده و شایعه معامله بلوکی هنوز صحت ندارد!!!

۶)فارسیت درود

در ۱۰۶ تومان انتظار استراحت داشتیم!!!گفتیم ۲ روز و اتفاق افتاد!!!دیروز هم به سقف رسید و کندل مرد آویز مشخص بود!!استراحت امروز و فردا محتمل است و شاید شنبه بتواند حرکت کند!!!این سهم سهام شناور بالای دارد!!!حرکت سهم می تواند تحت نظر باشد!!!

۷)الکتریک خودرو شرق

سهمی دوست داشتنی در ۱۶۰ تومان که با تعدیل توانست به ۲۲۰ برسد می تواند مجمع شیرینی داشته باشد!!استراحت ۲ روزه سهم لازم است چرا که به خارج باند بولینگر رسیده بود و حالا در حال تصحیح است!!با خبر مجمع می تواند سهم رشدی برابر ۱۰٪ داشته باشد!!!

۸)بوتان

سیگنالی در سهم وجود ندارد!!هر کس که خرید میکند بر اساس اطلاعات درونی است و این اطلاعات قابل اتکا نیست!!!گزارش بنیادی یا تعدیل بتواند سهم را بیدار کند!!!

۹)مهر کام پارس

واقعا در بنیادی سهم خبری نیست!!حرکت به سمت پایین تر قطعی است و تعدیل دوباره منفی می تواند سهم را دگرگون کند!!!مجمع اصلا توصیه نمی شود و دوری از آن توصیه میگردد!!

۱۰)کیمیدارو

سهم به داخل باند بولینگر نفوذ کرده و تصحیح قیمتی انجام داده!!!سهم تا ۴۲۰ تومان جای تصحیح دارد و بعد حرکت تا مجمع!!!باید منتظر سهامدار عمده گروه باشیم!!


نوشته شده توسط هومن در سه شنبه هشتم اردیبهشت 1388 ساعت 1:24 | لینک ثابت |

199-فرید خان هلالات:140 تومان فولاد مهم نیست افق فولاد تیره و تار است!!!

 
بحران، بزرگترين فولادساز جهان را هم به زانو درآورد

خبرگزاري فارس: آرسلور ميتال بزرگترين توليد كننده فولاد جهان قصد دارد به علت بحران مالي و اقتصادي جهان و افت شديد تقاضا ، ميزان ظرفيت توليد خود را بار ديگر كاهش دهد .


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روزنامه فايننشال تايمز ، شركت آرسلور ميتال با سرمايه گذاري هاي كلان طي ده سال اخير به بزرگترين توليد كننده فولاد در جهان تبديل شده است .
اين شركت طي ماههاي اخير با بستن موقت تعدادي از واحدهاي توليدي ، ميزان توليد خود را تا 50 درصد كاهش داده است . اين شركت تا كنون هزاران نفر از 300 هزار كارمند و پرسنل خود را اخراج كرده است .
قرار است ميتال بزرگترين سهامدار و رييس اين شركت در گزارش عملكرد سه ماهه سود و زيان، برنامه هاي خود را براي كاهش توليد و كاهش هزنيه ها اعلام كند .
البته شركت آرسلور ميتال اعلام كرد ، كاهش ظرفيت توليد و بسته شدن تعدادي از واحدهاي توليدي كاملا موقتي بوده و استراتژي اصلي شركت در آينده نزديك اعلام خواهد شد.
به اعتقاد كارشناسان صنعت فولاد، تقاضاي جهاني فولاد امسال 15 درصد كاهش خواهد يافت . تقاضاي فولاد در آمريكا و اروپا با افت چشمگير 25 درصدي روبرو خواهد شد. كاهش شديد تقاضاي فولاد در جهان طي 60 سال اخير بي سابقه است .


نوشته شده توسط هومن در دوشنبه هفتم اردیبهشت 1388 ساعت 19:39 | لینک ثابت |

198-این خبر رو بخونید و فرصت ها رو شکار کنید

 

 

در گفتگو با شبکه تلویزیونی ABC مطرح شد

احمدی‌نژاد: فلسطینی‌ها اسرائیل را به رسمیت بشناسند، حمایت می‌کنیم

با راه‌حل دو کشور در صورت خواست مردم فلسطین مشکلی نداریم

 
آن‌ها هر تصمیمی بگیرند ما مشکلی نخواهیم داشت. ما چیزی را تعیین نمی‌کنیم. ما از هر تصمیمی که بگیرند حمایت می‌کنیم.
آفتاب: محمود احمدی‌نژاد اخیراً در یک گفتگوی تلویزیونی به سؤالات "جرج استفانوپلوس" خبرنگار شبکه تلویزیونی ABC آمریکا پاسخ داد.

بخشی از این مصاحبه که در آن احمدی‌نژاد هرگونه پیش‌شرط را برای مذاکره با آمریکا رد کرده‌ بود روز گذشته منتشر شد. [+]

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب، احمدی‌نژاد در بخش دیگری از این مصاحبه، در برابر سوألات پیاپی استفانوپلوس از او، درباره اینکه آیا ایران در صورت تصمیم فلسطینی‌ها برای به رسمیت شناختن اسرائیل، از آن تصمیم حمایت خواهد کرد، سرانجام  پاسخ مثبت داد.

متن کامل این بخش از مصاحبه احمدی‌نژاد به شرح زیر است:

استفانوپولوس: اوباما سناتور جورج میچل را برای کمک به مذاکرات درباره‌ی صلح بین اسراییل و فلسطین منصوب کرده است. آیا شما از این تلاش‌ها حمایت می‌کنید؟ 

احمدی‌نژاد: خب، ما خواستار حقوق قانونی مردم فلسطین هستیم. آن چه ما می‌گوییم این است که مردم فلسطین همانند مردم سایر مناطق جهان حق تعیین سرنوشت خود را دارند و این چیزی است که درباره‌ی مسلمانان، مسیحیان و یهودیان به یکسان صدق می‌کند. آن‌ها باید به فلسطینی‌ها اجازه‌ شرکت در انتخابات آزاد و رفراندوم آزاد را بدهند تا فلسطینی‌ها بتوانند سرنوشت خود را تعیین کنند. ما نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم. 

استفانوپولوس: آیا فکر می‌کنید تلاش‌های جدید اوباما تکرار اشتباهات گذشته است؟ 

احمدی‌نژاد: من هنوز ایده‌ی مشخصی درباره‌ی سیاست اوباما در قبال فلسطین ندارم، اما حمایت او از قتل‌عام غزه و حمایتش از جنایتکارانی که مسوول این جنایات بودند اشتباه بزرگی بود. من فکر می‌کنم اگر اوباما می‌خواهد به مساله‌ فلسطین کمک کند باید همگام با عدالت و انصاف عمل کند. علاوه بر آن من خواستار حق فلسطین برای تعیین سرنوشت خود هستم. 

استفانوپولوس: اگر مردم فلسطین پس از مذاکرات با اسراییل به توافق برسند و مردم فلسطین نیز پس از رای‌گیری درباره‌ آن توافقنامه یعنی راه‌حل دو کشوری، از آن حمایت کنند، آیا ایران از این اقدام حمایت می‌کند؟ 

احمدی‌نژاد: هیچ‌کس نباید دخالت کند و باید به مردم فلسطین اجازه داد هر تصمیمی که می‌گیرند به طور مستقل اتخاذ کنند. این حق همه‌ انسان‌هاست. 

استفانوپولوس: پس اگر راه‌حل دو کشوری شدن را انتخاب کنند اشکالی ندارد.

احمدی‌نژاد: خب، آن چه ما می‌گوییم این است که من و شما نباید سیر امور را پیشاپیش تعیین کنیم. اجازه دهید مردم فلسطین خود تصمیم‌گیری کنند. 

استفانوپولوس: اما اگر آن‌ها راه‌حل دو کشوری شدن را انتخاب کنند و موجودیت اسراییل را به رسمیت بشناسند آیا ایران نیز همین کار را می‌کند؟ 

احمدی‌نژاد: بگذارید از دیدگاه دیگر با این مساله برخورد کنیم. اگر تصمیم فلسطین این باشد که رژیم صهیونیستی باید سرزمین فلسطین را ترک کند آیا آمریکا تصمیم آن‌ها را می‌پذیرد؟ آیا آن‌ها دیدگاه فلسطین را می‌پذیرند؟ 

استفانوپولوس: این پرسش را از آن‌ها می‌پرسم اما سوالی که از شما دارم این است که اگر فلسطین موجودیت اسراییل را بپذیرد آیا ایران از این تصمیم حمایت می‌کند؟

احمدی‌نژاد: آیا من هم می‌توانم از شما سوال کنم! 

استفانوپولوس: من بخشی از دولت آمریکا نیستم. این سوال را از دولت آمریکا خواهم پرسید. 

احمدی‌نژاد: من خواستار اینم که مردم رای‌گیری کنند. 

استفانوپولوس: اما من به عنوان رییس‌جمهور ایران از شما سوالی دارم اگر فلسطین توافقنامه‌ای را با اسراییل امضاء کند آیا ایران از آن حمایت خواهد کرد؟ 

احمدی‌نژاد: آن‌ها هر تصمیمی بگیرند ما مشکلی نخواهیم داشت. ما چیزی را تعیین نمی‌کنیم. ما از هر تصمیمی که بگیرند حمایت می‌کنیم. به عقیده‌ ما این حق مردم فلسطین است، اما در عین حال انتظار داریم سایر کشورها نیز همین کار را بکنند. دولت آمریکا و دولت‌های اروپایی باید به حق مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت‌شان احترام بگذارند.

نوشته شده توسط هومن در دوشنبه هفتم اردیبهشت 1388 ساعت 19:31 | لینک ثابت |

197-مدیریت زمان یکی از ابزار بورس باز حرفه ای است

 

موفقیت: شما چه‌قدر برای وقت‌تان ارزش قایلید؟ تا به حال چقدر برای وقت‌تان برنامه‌ریزی کرده‌اید؟ تا چه حد به اهداف‌تان دست یافته‌اید؟  اگر شما هم همواره با کمبود وقت مواجه هستید و دوست دارید از زمان‌تان به درستی استفاده کنید این مقاله را با دقت بخوانید: «یکی از این روزها هیچ‌یک از این روزها نیست امروز روزی است که باید کاری بزرگ را آغاز کنیم. چشم‌ها را باید شست جور دیگر باید دید.»

 

تحقق اهداف با دیگران و از طریق دیگران

مدیریت یعنی تحقق اهداف با دیگران و از طریق دیگران، آیا تا به حال شطرنج بازی کرده‌اید؟ در شطرنج بدون دست زدن به مهره‌های حریف اهداف خود را با مهره‌های خود دنبال می‌کنید. مدیریت بر اساس دستورالعمل‌ها و باید و نبایدها که عشق را در درون کارگرها می‌کشد درست نیست. ما باید کاری کنیم که افراد خودشان کار انجام دهند اما کاری که براساس خواسته‌های ما باشد. همان‌طور که در بازی شطرنج طرف مقابل را کیش و مات می‌کنیم اما حق دست زدن به مهره‌های او را نداریم.

 

سقف‌های موجود وضعیت کنونی خود را بشکنید.

بهره‌وری یعنی همه جا فضای رشد است و محدودیتی وجود ندارد. آیا واقعا این‌طور است؟ باید قبول کنید واقعیت همین است. با توجه به شرایط موجود همیشه محدودیت وجود دارد. اما در عالم این قابلیت وجود دارد که اگر بخواهیم رشد کنیم محدودیتی برای ما نباشد تا جلوی رشدمان را بگیرد. بهره‌وری افراد تابع آگاهی است. پس بیایید سقف‌هایی را که ایجاد شده بشکنید، از آنها فراتر بروید و به طور صحیح اقدام کنید تا بتوانید وضعیت مطلوبی به‌وجود آورید

وقتی آگاهی لازم را در مورد مدیریت زمان به‌دست آوردید می‌توانید از زمان دیگران نیز برای پیشبرد اهداف خودتان استفاده کنید.

 

شخصیت زمانی شما کدام است؟

هر یک از ما یک شخصیت زمانی خاص داریم که در ابتدا باید شخصیت زمانی خود را بشناسیم. بعضی‌ها دقیقه نودی هستند یعنی زندگی در بحران، بعضی‌ها بسیار صبورند و گذر زمان را اصلا شناسایی نمی‌کنند. بعضی‌ها برعکس عجول هستند و عده‌ای دوست دارند عمیق شده و در موقعیت‌های مختلف تجربه کسب کنند و... . عده‌ای بیشتر در زمان گذشته زندگی می‌کنند و عده‌ای درست برعکس در آینده زندگی می‌کنند. عده‌ای نیز بیشتر در زمان حال هستند پس ابتدا خود را بشناسید و بدانید که چه شخصیت زمانی‌ای دارید، چرا که برنامه‌ریزی برای هر یک از آنها متفاوت است.

 

زمان پدیده‌ای سه بعدی است

اکثر ما زمان را یک بعدی می‌دانیم. اما زمان سه بعدی است؛ بعد اول حرکت است.  زمان به طرف جلوست و اصلا در اختیار ما نیست و نمی‌توانیم جلویش را بگیریم بعدی از زمان که در اختیار ما نیست طول زمان نامیده می‌شود اما ما عرض زمان را هم داریم،  عرض زمان یعنی اینکه من می‌توانم کاری نیز انجام دهم مثلا از نقطه A به نقطه B بروم و با خود یک کتاب می‌برم، بعضی‌ها 10 کتاب می‌برند، بعضی‌ها به همراه کتاب یک محصول هم می‌برند. پس افراد می‌توانند عرض زمان خود را گسترش دهند، بعد سوم این است که ما به دنبال چه نتیجه‌ای هستیم که به نقطه وحدت برسیم پس این هم می‌شود عمق زمان و بعد سوم. پس یک محصول تابع طول زمان، عرض زمان و عمق زمان در راستای یک هدف است و اینجاست که عرض زمان و عمق زمان ارزش پیدا می‌کنند چون در اختیار ماست. این عرض زمان است که ارزش می‌آفریند. بیاییم از این پس روی عرض زمان کار کنیم ولی هدفمند و دایم. وقتی کاری انجام می‌دهید از خودتان سوال کنید دیگر چه؟

عرض زمان تابع آگاهی و توانمندی افراد است و همه ما که این را می‌دانیم می‌توانیم به عمق زمان‌مان تسلط داشته باشیم.

 

آیا زمان به طور یکسان در اختیار همه است؟

پاسخ این است اگر تک بعدی ببینیم بله، ولی اگر زمان را سه بعدی ببینیم خیر. مهم‌ترین تفاوت آدم‌ها که عرض و عمق زمان‌شان تغییر می‌کند در آگاهی آنهاست. میزان آگاهی افراد است که باعث می‌شود پکیج‌های زمانی یکسانی نداشته باشند.

 موفقیت با حادثه فرق دارد

اگر من سعی کنم خودم ماهی‌گیری را یاد بگیرم آن وقت هر وقت که بخواهم و تلاش کنم می‌توانم موفق شوم. طبق آمار میدانی، می‌گویند بزرگ‌ترین سرمایه‌داران حداقل 5بار به شکل مطلق شکست خورده‌اند و توانسته‌اند دوباره از نقطه صفر شروع کنند. پس یاد گرفته‌اند و نترسیده‌اند. ولی بسیاری از افراد به محض اینکه می‌خواهند برای خود یک هدف مشخص کنند دچار استرس شده و به زندگی گذشته خود برمی‌گردند.

 

پایان شروع کن

از ابزار تخیل استفاده کن. ببین دنیا برای تو چه وضعیتی را باید ایجاد کند تا تو احساس رضایت کنی و بتوانی طور دیگری زندگی کنی. اول وضعیت مطلوب را شناسایی کنید و بعد موقعیت موجود را. وقتی شما وضعیت مطلوب را شناسایی می‌کنید فقط خود شما نیستید بلکه رقبا هم دیده می‌شوند و بسیاری از چیزهایی که وجود دارند و فقط به شما مربوط نمی‌شود، پس در وضعیت مطلوب خیلی چیزها را می‌بینیم.

 

عملگرا باشید و اقدام کنید

آخرین کلام اینکه اقدام کنید و تا آخرین لحظه بایستید و ایمان خود را از دست ندهید. بسیاری از موقعیت‌های شما در آینده از چگونگی برنامه‌ریزی اکنون‌تان رقم می‌خورد. الان باید برای آینده سرمایه‌گذاری کنید. در واقع شما هم اینک بذر موفقیت را می‌کارید و در آینده درو می‌کنید. خیلی از مواقع موفقیت از آن کسانی است که انتظار کسب نتیجه سریع را ندارند. یکی از عوامل اصلی از دست دادن وقت در مدیران، نداشتن هدف و دومین عامل، اتلاف وقت است.

و ... «باید برای انجام هر کاری جشن بگیریم، مهم نیست چه نتیجه‌ای داشته باشد. زیرا شما اقدام کرده‌اید و حتی اگر هم اشتباه کرده باشید مهم نیست، بگذارید دیگران هم ببینند که شما اقدام کرده‌اید. حتی اگر نتیجه مطلوب نباشدÂ


نوشته شده توسط هومن در دوشنبه هفتم اردیبهشت 1388 ساعت 16:20 | لینک ثابت |

196-ما با اساطیر و مخترعان خود چه می کنیم

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت سالروز تولد مخترع تلگراف همراه با عکس

کد خبر: ۱۳۸۸۰۲۷2086

جستجوگر گوگل امروز دوشنبه لوگوی خود را به دلیل سالگرد تولد ساموئل مورس تغییر داد. در چنین روزی در سال ۱۸۳۸ میلادی ساموئل مورس اختراع خود را با نام تلگراف به جهانیان عرضه کرد.

به گزارش خبرگزاری شهر، ساموئل مورس مخترع آمریکایی ، دستگاهی ابداع کرد که به وسیله آن می توانست یک پیام را با کمک جریان الکتریسیته انتقال دهد. بعدها تلگراف توسعه بیشتری پیدا کرد و انواع مختلف آن به شکلهای گوناگون به بازارآمد.
قدیم‌ترین سیستم ارتباطی ، تلگراف مورس بود.

اولین جمله ای که به وسیله این سیستم مخابره شد ، عبارت بود از: «اوه !  پروردگار چه کارهای شگفتی دارد ؟!»

در سال ۱۸۶۵ میلادی , به دعوت ناپلئون سوم , نمایندگان بیست کشور جهان درپاریس اجتماع کردند  واولین قرارداد بین المللی ارتباطی به نام ( اتحادیه بین المللی تلگراف ) را تصویب کردند و در همان سال ، نخستین آیین نامه  بین المللی تلگراف را نیزبه تصویب رساندند.

در ایران در اواخر سال ۱۳۰۳ در دویست هزار متر مربع زمینهای قصر قاجار مقدمات راه اندازی تلگراف بی سیم توسط وزارت جنگ فراهم شد. و نخستین دکل موج بلند به ارتفاع ۱۲۰ متر که هنوز (۱۳۷۹) پایه ان موجود است نصب شد.

مورس که نخستین تلگرام را ارسال کرد  شاید تصورش هم نمی‌کرد که روزی شهرتی جهانی بیاید و بعد‌ها در دنیای پیشرفت علم که اطلاعات تنها در چند ثانیه به دورترین نقاط جهان فرستاده می‌شود دیگر فرستادن اخبار از طریق تلگرام معنایی نداشته باشد.


نوشته شده توسط هومن در دوشنبه هفتم اردیبهشت 1388 ساعت 15:58 | لینک ثابت |

195-این هم طنز سیاسی پرتقال اسرائیلی

همرزم تو پرتقال و موز است

همرزم تو پرتقال و موز است

طنز - البته که وزن ابیات این شعر هم کمی می لنگد//این لنگی را هم بگذارید به حساب کاری سیب زمینی

گفتند که بی بخاری ای سیب زمینی   

تو هیچ هنر نداری ای سیب زمینی

امروز اسیری تو به چنگال سیاست

از خویش خبر نداری ای سیب زمینی

رای همه ی مردم ما با نظر توست

تو معنی اقتداری ای سیب زمینی

دولت زده بر دامن تو چنگ که شاید

از نو بکند سواری ای سیب زمینی

مجانی و مفتی برسیدی به خلایق

تا رای کلان بیاری ای سیب زمینی

این بانگ رسد از طرف هیات دولت

"تو روح مرا قراری" ای سیب زمینی

در سایت و مجلات و در احزاب سیاسی

تو اند خبرگزاری ای سیب زمینی

ما همدل و همراه تو با دولت خویشیم

شور و شرر بهاری ای سیب زمینی

همرزم تو پرتقال و موز است و حبوبات

با مزه تر از اناری ای سیب زمینی

شد نفت خجالت زده از بخت بلندت

کی گفت که بی بخاری ای سیب زمینی؟!


نوشته شده توسط هومن در دوشنبه هفتم اردیبهشت 1388 ساعت 14:36 | لینک ثابت |

194-بتا سهم در مورد شپنا چه می گوید!!!

خبر

جدال صندوق نفت و بهداشت در پالایش …

تحلیل خبر

دیروز شاهد بودیم  که بیش از ۱۵ میلیون  سهم در نمادپالایش داد  ستد  شد که  ذهن  کنجکاو سهامداران  می خواهدبداند کدامیک از بازیگران  فوق نقش بیشتری در این  حجم معاملات  بالا داشتند  .

آن طور که مشخص است  دیروز بهداشت  زیر ۱ میلیون  سهم از شپنا را در بازار جمع آور ی کرده است   و در واقع  فرصتی برای بالابردن  قیمت  سهم نداشته اما  از آن طرف صندوق نفت   حدود۴ میلیون  سهم  را  به  بازار عرضه  کرده  که در ثبات  قیمت  سهم  نقش موثر ی داشته است  .

احتمالاً طی روز های آینده  نقش این دو تغییر کرده و شرایط برای رشد قیمت سهم  فراهم می شود . 

 

 


نوشته شده توسط هومن در دوشنبه هفتم اردیبهشت 1388 ساعت 13:16 | لینک ثابت |

193-بذرپاش به شستا نرفت

رئیس جمهور با انتقال بذرپاش به شستا مخالفت کرد

مطالب دیگران  - مدیر عامل سایپا که قرار بود به سازمان تامین اجتماعی رفته و مدیر عامل شستا شود، تا پس از انتخابات در سمت خود باقی خواهد ماند.

به گزارش  «کلمه»، مهرداد ‌بذرپاش، مدیر عامل شرکت خودروسازی سایپا که قرار بود جابجا شده و به مدیر عاملی شرکت سرمایه‌گذاری شستا منصوب شود، تا پس از انتخابات دهم ریاست‌جمهوری در سایپا باقی خواهد ماند.
بذرپاش از نزدیکان احمدی نژاد می‌باشد که پیشتر رییس گروه مشاوران جوان رییس جمهور بود و اکنون علاوه بر مدیر عاملی سایپا، رییس رایحه خوش خدمت که در انتخابات شوراهای اسلامی نیز لیست انتخاباتی ارایه کرد، می‌باشد.
 بنابراین گزارش، انتقال بذرپاش به شستا که قطعی شده بود، با مخالفت وزیر رفاه و تامین اجتماعی روبرو شده بود که وی نیز براساس این استدلال که آمدن بذرپاش به شستا در این فضای سیاسی، تعبیری انتخاباتی تلقی خواهد شد و به ضرر دولت خواهد بود، رئیس‌جمهور را متقاعد به باقی ماندن مدیر عامل سایپا شد.
تعدادی از نمایندگان مجلس به وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفته بودند که انتقال بذرپاش به شستا را به جریانی انتخاباتی تبدیل خواهند کرد.
گفته می‌شود: احمدی‌نژاد به تلقی‌های احتمالی جامعه سیاسی نسبت به این نقل و انتقال توجه نشان داده و تنها از ناراحتی مهرداد بذرپاش نگران بوده که وزیر رفاه نیز قول می‌دهد به نحوی این مسائل را حل و فصل نماید.
بنابراین گزارش احتمال می‌رود بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری و در صورت کاندیداتوری و رای آوردن دکتر محمود احمدی‌نژاد، بذرپاش به سازمان تامین اجتماعی نقل مکان کند ، اما به خاطر دلجوی از وی نه به سمت مدیرعامل شستا که به عنوان رئیس سازمان تامین اجتماعی که شستا زیر مجموعه آن می باشد، منصوب شود.


نوشته شده توسط هومن در دوشنبه هفتم اردیبهشت 1388 ساعت 12:37 | لینک ثابت |

192-حامد خان!!قانون جاذبه یادت نره

بسیاری از سخنرانان موفق به خصوص در حوزه قانون جذب(Law of Attraction) نظیر ایسترهیکس نظریه جالبی دارند. آنها میگویند اگر انسان بتواند فقط 18 ثانیه روی چیزی که واقعا میخواهد تمرکز کند یک زنگ بزرگ در کاینات به صدا در می آید که توجه کل هستی را به سمت این شخص جلب میکند.

اگر این 18 ثانیه بتواند تا 68 ثانیه ادامه یابد دیگر کار تمام است و کل هستی به تکاپو می افتد تا برای فکر متمرکز شده یک راه حل پیدا کند.. اگر آرزوست برآورده اش کند و اگر سوال است برایش جوابی بیابد.

در نگاه اول شاید این عدد 68 ثانیه خیلی کم و ناچیز به نظر برسد. 68 ثانیه یعنی فقط یک دقیقه و هشت ثانیه و بسیاری از افراد میگویند که تمرکز به مدت 68 ثانیه هیچ کاری ندارد؟!

خوب آیا شما هم همین طور فکر میکنید؟ بسیار عالی است! امتحان کنید. خواهید دید که هنوز 18 ثانیه اول رد نشده فکرتان منحرف میشود. ایده ای جدید بلافاصله از اعماق افکارتان ظاهر میشود و نجواگر درونی تان به سخن در می آْید که جدی نگیر و دست از این بازی ها بردار و به مسایل مهم تر زندگی بپرداز و ...

ما عادت کرده ایم و در حقیقت عادت داده شده ایم که بدون فکر و بر اساس عادت زندگی کنیم. ما صبح از خواب بر می خیزیم بدون این که فقط 68 ثانیه برای کارهای روزانه وقت بگذاریم شروع می کنیم به خوردن صبحانه و سر کار رفتن.

بدون اینکه 68 ثانیه مستمر ناقابل برای ارزیابی کارهایمان وقت بگذاریم اسب سرکش ذهن را به این سو و آن سو می تازانیم تا ظهر شود و ناهاری بخوریم و استراحتی و بعد دوباره کار و سپس شب و دور هم جمع شدن و تلویزیون دیدن و بعد خوابیدن.

هر ساعت 60 دقیقه است و شبانه روز شاملا 24 تا 60 دقیقه یعنی هزارو چهارصد و چهل دقیقه است اما ما خیلی مواقع در این 1440 دقیقه شبانه روزمان نمی توانیم 68 ثانیه روی یک موضوع خاص فکرمان را متمرکز کنیم!!

 به راستی این فکر پر جست و خیز که نمیتواند 68 ثانیه آرام بگیرد به چه دردی می خورد؟! فکر پریشان و ناآرام چیزی جز بی قراری و آشفتگی به همراه ندارد... پیر و جوان و زن و مرد هم نمی شناسد. فکری که نتواند آرام گیرد و چند لحظه ای روی موضوعی که صاحب فکر صلاح می داند متمرکز شود، مطمئنا به هنگام نیاز و بحران که تمرکز بیشتر لازم است، کارآیی ندارد و فلج می شود. باید همین الان هر کاری که داریم زمین بگذاریم و به سراغ ذهن ناآرام خود برویم و 68 ثانیه آن را مهار کنیم. 68 ثانیه به شرایطی که الان در آن قرار داریم بیندیشیم. 68 ثانیه بعد به این که واقعا در زندگی چه می خواهیم فکر کنیم. 68 ثانیه بعد به خوشبختی های خودمان بیندیشیم و 68 ثانیه دیگر به این فکر کنیم که چقدر آرام می شویم وقتی روی مسائل زندگی خودمان با آرامش فکر می کنیم.

کاینات بیرون از بدن ما گوش به فرمان ماست تا هر چه را می خواهیم به او ابلاغ کنیم. اما به یک شرط و آن این است که موقع دستور دادن این طرف و آن طرف نپریم. 68 ثانیه یک جا بایستیم و صریح و شفاف بگوییم چه می خواهیم. آن وقت می توانی

حامد خان:بگو در مورد قانون جاذبه سهام چه فکر میکنی؟؟؟آیا این روش اصلاحی برای ما کاربردی است؟؟نوشته شده توسط هومن در یکشنبه ششم اردیبهشت 1388 ساعت 15:55 | لینک ثابت |

191-شرکت مخابرات یاد بگیر!!!وقتی بارون میاد وسط تهران آنتن نمیده!!!

اورست آنتن میدهد

یك شركت مخابراتی نپالی قصد دارد برای كمك به كوهنوردان بلندترین قله جهان، خدمات تلفن همراه را به قله اورست توسعه دهد.

به گزارش ایسنا صدها كوهنوردی كه هر ساله به قله هشت هزار و 850 متری اورست صعود می‌كنند برای صحبت با خانواده‌شان به تلفن‌های ماهواره‌یی گران قیمت متكی هستند زیرا این منطقه دورافتاده هیمالیا تسهیلات ارتباطی ندارد.

طبق اعلام مدیر بخش خدمات ماهواره‌یی نپال تلكام، این شركت با استقرار آنتن‌های تلفن همراه در چهار منطقه تكدین، مانجو، فریچ و گوراك قله اورست را تحت پوشش شبكه قرار می‌دهد


نوشته شده توسط هومن در یکشنبه ششم اردیبهشت 1388 ساعت 14:2 | لینک ثابت |

189-این تحلیل را بارها بخوانید و بر اساس نقاط قوت و ضعف تصمیم بگیرید

تحليل تكنيكال ایران ترانسفو
هدف قیمتی 11000 ریال است
در شکل یک  آرایش سهم در قیاس با امواج الیوت به تصویر کشیده شده است .
 
 
 
 اکنون سهم موج سوم صعودی خود را به پایان رسانده است و در حال تکمیل موج چهارم اصلاحی خود می باشد.  
 
 اسیلاتورmacd بالاتر از صفر ولی پایین تر از میانگین خود قرار دارد که از خصوصیات موج چهارم اصلاحی می باشد .
 
 اسیلاتور الیوت هم در حال اصلاح خود می باشد و درنزدیکی خط صفر قرار دارد و اکنون قیمت در محدوده 8100 ريال می باشد .
 
 هدف قیمتی موج پنجم با استفاده از داده های کنونی در محدوده 11000 ريال قرار دارد و هدف بعدی میتواند در محدوده 13000 ريال قرار داشته باشد.
 
در شکل دو چگونگی آرایش سهم در مقایسه با میانگین های متحرک آن به تصویر کشیده شده است. اکنون قیمت بالاتر از میانگین های 100،55،34 و200 روزه قرار دارد .
 
 
 
 
شاخص معدل اندازه حرکت نزولی می باشد که معرف بازار بدون روند می باشد . اسیلاتورrsi نیز درمحدوده 50 قرار دارد.
 
نتیجه گیری : احتمال صعود سهم در میان مدت وجود دارد . پس از تکمیل موج چهارم اصلاحی حرکتبه سمت موج پنجم در محدوده 11000 ريال آغاز خواهد شد.

منبع : پارسیناتجارتبه درخواست بورس نيوز


نوشته شده توسط هومن در یکشنبه ششم اردیبهشت 1388 ساعت 13:3 | لینک ثابت |

188-برای تجدید حیات و بقا’ ادغام لازم است

دولت چين اعلام كرد
قوانين جديد براي طرح تجديد حيات صنعت فولاد
وزارت صنايع و فن آوري اطلاعات چين اعلام كرد كه دولت قصد دارد با تجديدنظر در برخي از قوانين اقتصادي خود، شرايط را براي اجراي طرح تازه تصويب «تجديد حيات صنعت فولاد» مهيا نمايد.

گروه بين الملل بورس نيوز ؛ وزارت صنايع و فن آوري اطلاعات چين اعلام كرد كه دولت قصد دارد با تجديدنظر در برخي از قوانين اقتصادي خود، شرايط را براي اجراي طرح تازه تصويب «تجديد حيات صنعت فولاد» مهيا نمايد.

وزارت صنايع و فن آوري اطلاعات چين در ماهاي اخير نشست ها و مذاكرات بسياري را با ساير دپارتمان هاي دولت چين به منظور ايجاد قوانين جديد براي تسهيل ادغام شركتهاي فولادي در يكديگر انجام داده است.

شايان ذكر است كه در راستاي اجراي اين طرح، طي ماههاي گذشته اقدامات تشويقي زيادي به منظور ترغيب شركتهاي فولادي براي ادغام در استانهاي Shandong و Tiajin به اجرا در آمده است.

جزئيات طرح مذكور در ماه مي به طور كامل افشا خواهد شد. با توجه به گزارشات وزارت صنايع و فن آوري اطلاعات چين، تقاضاي داخلي فولاد اين كشور با وجود رشد مختصر تقاضا از جانب بخش خودروسازي و حمل و نقل ريلي در ماههاي اخير، همچنان به طور كامل احيا نشده است و به نظر مي آيد كه در سال جاري 100 ميليون تن مازاد عرضه در بازار وجود داشته باشد.

تشويق هاي دولت مركزي چين به منظور افزايش ظرفيت توليد فولاد در اين كشور طي يك سال اخير منجر به رشد مستمر توليد محصول مذكور شده است و در آخرين آمار ارائه شده مشخص شده است كه توليد فولاد خام چين در سه ماهه ابتدايي سال 2009 با 1.4 درصد افزايش به 127.44 ميليون تن رسيده است.


نوشته شده توسط هومن در یکشنبه ششم اردیبهشت 1388 ساعت 12:16 | لینک ثابت |

187-سال 2009 سال فراموشی دوستی ها


 

چطوری میفهمی که الان در سال 2009 هستی؟

 

 

1 یهو نگاه میکنی می بینی خانوادت که 3 نفر بیشتر نیستن 5 خط موبایل دارن

 

   

2 واسه همکارت ایمیل میفرستی،در حالیکه میز بغل دستی تو نشسته

 

   

 

3 رابطت با اقوام و دوستانی که ایمیل ندارن کمتر و کمتر میشه تا به حد صفر برسه

 

 

   

4 ماشینت رو جلوی در خونه پارک میکنی بعدش با موبایلت زنگ میزنی خونه که بیان کمک چیزایی رو که خریدی ببرن داخل

 

    

5 هر آگهی تلویزیونی یه آدرس اینترنتی هم داره  

 

 

  6 وقتی خونه رو بدون موبایلت ترک میکنی،استرس همه وجودت رو میگیره و با سرعت برميگردی که موبايلت رو برداری،
بدون توجه به اینکه 20-30 سال از عمرت رو بدون موبایل گذروندی

 

    

8 صبحها قبل از خوردن صبحونه اولین کاری که میکنی سر زدن به اینترنت و چک کردن ایمیله

 

    

 

9 الان در حالیکه این ایمیل رو میخونی،سرت رو تکون میدی و لبخند میزنی

 

   

 

10 اینقدر سرگرم خوندن این ایمیل بودی که حتی متوجه نشدی این لیست شماره 7 نداره

 

 

    

11 الان دوباره برگشتی بالا که چک کنی شماره 7 رو داشته یا نه  

 

 

   

12 و من مطمئنم که اگه دوباره برگردی بالاحتماً شماره 7 رو پیداش میکنی،بخاطر اینکه خوب بهش توجه نکردی

 

 

   

 

13 دوباره برمیگردی بالا ولی شماره 7 رو پیدا نمیکنی،خوب من شوخی کردم ولی نشون میده که تو به خودت هم اعتماد نداری
و هرچی بقیه میگن باور میکنی

 

__._,_.___
 
 
.


__,_._,___

نوشته شده توسط هومن در یکشنبه ششم اردیبهشت 1388 ساعت 1:18 | لینک ثابت |

186-فرصت های بیشماری برای سرمایه گذاری در عراق وجود دارد

ایران در عراق پنج پالایشگاه نفت می‌سازدآریا:”نورالدین شهنازی زاده” معاون وزیر نفت ایران (پنجشنبه) اعلام کرد وزیر نفت عراق برای ساخت پالایشگاه در کربلا و چهار پالایشگاه دیگر در آن کشور از ایران دعوت کرده است.

جزئیات این تفاهم نفتی عراق و ایران هنوز اعلام نشده است.

عراق سومین کشور دارنده ذخایر عظیم نفتی است ، اما به علت تحریم های زمان رژیم صدام و نیز حملات نظامی آمریکا و انگلیس به تاسیسات نفتی این کشور در سال ۲۰۰۳ ، حتی در برآورده کردن نیازهای داخلی به فراورده‌های نفتی نیز ناتوان است.

نوشته شده توسط هومن در یکشنبه ششم اردیبهشت 1388 ساعت 1:7 | لینک ثابت |

185-اقتصاد جهان در برزخ

 
اقتصاد جهان در برزخ
زيان 4 هزار ميليارد دلاري اقتصاد دنيا از بحران مالي

خبرگزاري فارس: صندوق بين المللي پول برآورد خود را از ضررهاي مالي جهاني به بيش از 4 هزار ميليارد دلاري افزايش داد.


به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از خبرگزاري فرانسه صندوق بين المللي پول (IMF) اعلام كرده است كه ضررهاي بحران مالي هم چنان رو به افزايش است و اين ضرر از مرز 4 تريليون دلار افزايش يافته است.
به گزارش خبرگزاري فرانسه اين ضرر در مجموع 4.054 هزار ميليارد دلار است كه سهم ايالات متحده از 2.712 هزار ميليارد دلار و سهم اروپا 1.93هزار ميليارد دلار و سهم ژاپن در حدود 1.49 هزار ميليارد دلار اعلام شده است.
اين ارزيابي از بازه زماني نيمه دوم 2007 (شروع بحران اقتصادي) تا 2010 صورت گرفته است كه در آخرين شماره نشريه GFSR به چاپ رسيده است.
اين سازمان همچنين در ژانويه اعلام كرده بود كه اين ميزان در آمريكا 2.2 هزار ميليارد دلار است.
در اين گزارش همچنين از نگراني اين نهاد از تداوم فشار بر بانك ها و كمپاني هاي بزرگ خبر داده شده است.


نوشته شده توسط هومن در یکشنبه ششم اردیبهشت 1388 ساعت 0:56 | لینک ثابت |

184-اصلاح الگوی مصرف از خود دولت شروع شد

 
بر اساس ضوابط اجرايي بودجه 88؛
دستگاه‌هاي دولتي موظف به پرداخت 80 درصد بهاي بنزين مصرفي خود شدند

خبرگزاري فارس: هيئت وزيران دستگاه هاي دولتي را مكلف كرد 80 درصدي بهاي بنزين مصرفي خود را به خزانه واريز كنند.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، هيئت وزيران در قالب ضوابط اجرايي بودجه سال 1388 همچون سال گذشته، دستگاههاي اجرايي موظف كرد نسبت به تعيين سقف اعتبار مورد نياز براي بنزين مصرفي به قيمت تمام شده در موافقتنامه هاي عملياتي خود اقدام نمايند.
براساس اين مصوبه، هشتاد درصد از سقف اعتبارات اختصاص يافته به اين موضوع، در مقاطع سه ماهه توسط دستگاه اجرايي به حساب خزانه واريز مي‌شود تا از طريق ساز و كار جزء بند 7 ماده واحده قانون بودجه، توسط خزانه با شركت پخش و پالايش فرآورده‌هاي نفتي تسويه شود.
لازم به ذكر است، اجراي سهميه بندي در كشور علاوه بر كاهش 18 درصدي مصرف سوخت ، موجب كاهش حجم ترافيك و كاهش آلودگي نيز شده است.
آمارها نشان مي دهد از زمان اجراي طرح سهميه بندي بنزين، از حجم خودروهاي تردد كننده در خيابان هاي تهران 20 درصد كاسته شده است


نوشته شده توسط هومن در یکشنبه ششم اردیبهشت 1388 ساعت 0:53 | لینک ثابت |

183-چهاردهمین نمایشگاه نفت گاز پتروشیمی امروز پایان می یابد


هومن:با عرض پوزش به علت حضور در نمایشگاه از تحلیل بازار عقب ماندیم!!!

ضمن اینکه اینترنت قطع بود و بنده نتوانستم تحلیل کنم!!!

انشااالله از یکشنبه با اخبار نمایشگاه و پتروشیمی های نمایشگاه در خدمت خواهم بود!!! 

 

وزیر نفت گفت: هم اکنون ظرفیت تمامی شرکت های داخلی برای انجام طرح های مختلف صنعت نفت تکمیل شده است.

به گزارش شانا به نقل از ستاد خبری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی، مهندس نوذری در حاشیه بازدید خود از سالن های نمایشگاه نفت گفت: در این بازدید حتی یک پیمانکار و مشاور ایرانی اعلام نکرد که پروژه ای در دست نداریم.

وی با تأکید بر این موضوع که با سیاست های تدوین شده در وزارت نفت در طی فعالیت های دولت نهم سعی کرده ایم که شرایط را برای حضور هر چه گسترده تر شرکت های توانمند ایرانی در پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی فراهم کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر با تدوین این سیاست ها و حمایت های وزارت نفت کلیه پیمانکار، مشاوران و سازندگان داخلی طرح های در دست اقدام دارند.

به گفته وزیر نفت برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی و حضور چشمگیر شرکتهای داخلی و خارجی حاکی از این واقعیت است که تحریم ها و فشارهای سیاسی به هیچ وجه تأثیرگذار نبوده است.

گفتنی است چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی از اول اردیبهشت ماه امسال به مدت 5 روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی آغاز به کار کرده است.


نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم اردیبهشت 1388 ساعت 8:38 | لینک ثابت |

182-یارانه نقدی 50 تا 70 هزار تومان

/احمدي نژاد در جمع مردم اسلامشهر:
50 تا 70 هزار تومان براي هر ايراني يارانه پيش‌بيني شده است

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور با بيان اينكه 50 تا 70 هزار تومان براي هر نفر يارانه پيش‌بيني شده، گفت: بر اين اساس يك خانواده 5 نفره ماهانه 300 هزار تومان دريافت مي‌كند كه مجموع مصرف آب، برق و گاز اين خانواده 70 تا 130 هزار تومان خواهد شد، در حالي‌كه دريافتي اين خانواده 300 هزار تومان است.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، محمود احمدي نژاد با حضور در ورزشگاه خليج فارس اسلامشهر در جمع مردم اين شهر گفت: ‌اگر كساني به عنوان مسئول در دنيا افتخار مي‌آفرينند و موجب عزت مي‌شوند عزت آنها از پيوستگي به مردم، ‌ايمان به خدا و نوكري مردم است.
احمدي با بيان اينكه‌ ما در دولت به نوكري ملت بزرگ ايران، ‌مردم استان تهران و مردم اسلامشهر افتخار مي‌كنيم، افزود:‌ دنيا بداند كه ما نوكري مردم اين ديار را با هيچ يك از مناصب دنيا عوض نخواهيم كرد.
وي خاطر نشان كرد:‌ همكاران من فراموش نكنند كه متعلق به كدام مردم هستند و مبادا برخي محدوديت‌ها، ‌نواقص‌، بي‌توجهي،‌ كم‌كاري،‌ دور شدن از مردم و فراموش كردن فرهنگ خدمتگزاري به مردم در مجموعه دستگاه‌هاي اجرايي ريشه بدواند و قدر اين بزرگواري ملت ايران شناخته نشود.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنانش با تجليل از مقام شامخ شهداي اسلامشهر و چهاردانگه براي كارگران، ‌كسبه،‌ كشاورزان، دانشجويان و جوانان اسلامشهري آرزوي موفقيت كرد و گفت: دولت اسلامي موظف است، اخلاص، ايمان و كار براي خدا را سرلوحه برنامه هاي خود قرار دهد و فرهنگ آن را در جامعه منتشر كند.
احمدي نژاد در ادامه اخلاص در كارها را از ويژگي هاي دولت اسلامي برشمرد و افزود:‌ آنچه كه موجب ماندگاري، اثرگذاري و ارزش كارها مي شود، انجام آنها براي خداست.
وي با بيان اينكه جامعه‌اي كه خدايي زندگي مي‌كند در آرامش، عزت و عظمت است،‌ اضافه كرد: جامعه خدايي مشكل كدورت، اندوه، فقر، عقب ماندگي و ترس از دشمنان و بدخواهان ندارد.
رئيس جمهور تصريح كرد:‌ جامعه خدايي جامعه زيبايي‌ها، مهرباني‌ها، دوستي‌ها، ياري رساندن‌ها و جامعه‌اي منسجم، متحد و ايستاده در راه آرمان‌هاي الهي است.
احمدي نژاد گفت: بسياري از نابساماني‌ها كه در جامعه بشري امروز مشاهده مي‌شود به اين دليل است كه كار براي خدا و با اخلاص انجام نمي‌شود.
وي با بيان اينكه اگر جامعه‌اي توجه به خدا داشته باشد، آن جامعه شكست ناپذير است، افزود: زماني كه كار براي خود و نفسانيات باشد، تزاحم، كوتاهي، تبعيض، بي عدالتي، فقر و عقب ماندگي بر جامعه تحميل مي‌شود.
رئيس جمهور با شاره به مشكلات امروز جوامع بشري نيز اظهار داشت: مشكلات امروز جهان ناشي از فراموشي خداست و عده‌اي كه مراكز قدرت و ثروت جهان را در اختيار گرفته‌اند چون براي خدا كار نمي‌كنند همه حركت‌هاي آنان موجب ضلالت، گمراهي، كينه و درگيري در عالم است.
احمدي با تاكيد بر اينكه جامعه الهي نيازمند اخلاق الهي، معاشرت، اقتصاد، فرهنگ، سياست الهي و نيازمند معيارهاي الهي است، افزود: در ماجراي فلسطين و غزه شاهد بوديم كه چطور صهيونيست‌ها سرزمين فلسطين را اشغال و مردم اين ديار را آواره كردند و عده زيادي را كشتند و عده زيادي را در زندان‌ها زنداني كردند، روزانه رهبران، مردان، زنان فلسطين را ترور مي‌كنند و غزه را بيش از دو سال محاصره دارويي، غذايي، آب و امكانات زندگي كردند و بعد از دو سال نيز از زمين، هوا و دريا با بمب‌هاي خوشه‌اي، فسفري و تسليحات ممنوعه اين سرزمين را مورد حمله قرار دادند.
وي با بيان اينكه صهيونيست‌ها مردم غزه را در يك منطقه محدود360 كيلومتري در محاصره قرار دادند و با بمباران‌هاي فسفري تحت فشار قرار دادند، گفت: آن وقت دولت آمريكا و بلندگوهاي رژيم صهيونيستي فرياد مي‌زنند كه مردم غزه، مبارزان و مقاومان فلسطين تروريست هستند و وقتي از آنها مي‌پرسيم چرا به مردم غزه مي‌گوييد، پاسخ مي‌دهند ما مي خواهيم اينها را بكشيم و سرزمين‌شان را اشغال كنيم، آنها از خودشان دفاع مي‌كنند پس تروريست هستند.
رئيس جمهور با اشراه به اينكه در دنياي غرب براي تسلط بر ملت‌ها بتي به نام صهيونيسم درست كرده‌اند، افزود: هر جايي كه مي‌خواهيم سفر كنيم و در هر اجتماعي كه حاضر مي‌شويم مي گويند عليه هرچه مي‌خواهيد حرف بزنيد؟ عليه آمريكا، اروپا، جنگ جهاني، جنگ ويتنام و كره بگو اما راجع به صهيونيست‌ها حرف نزن.
احمدي نژاد خاطر نشان كرد: غربي‌ها موضوعي به نام هولوكاست و صهيونيسم درست كرده‌اند و اين را مقدس‌تر از همه اعتقادات قدسي قرار داده و همه آنها حول اين وحدت كرده‌اند و با برپا كردن پرچم صهيونيسم و با زورگويي، تجاوز، فتنه‌گري و جنايت‌هاي صهيونيستي بر همه دنيا مسلط شده‌اند و مي‌خواهند مسلط شوند.
وي افزود: به آنها مي‌گوييم شما اجازه مي دهيد در كشورهايتان به پيامبران الهي كه مقدس‌ترين مقدسات عالم هستند توهين شود و آنها جواب مي‌دهند كه آزادي بيان است.
رئيس جمهور ادامه داد:‌ اما وقتي به صهيونيست‌ها مي‌رسيد، مي‌گويند سكوت كنيد و حرفي نزنيد، آنها بتي به نام صهيونيسم درست كرده‌اند و آن را پرستش مي‌كنند و مي‌خواهند همه ملت‌ها را وادار به پذيرش پرستش اين بت كنند من اينجا اعلام مي‌كنم كه بايد اين بت صهيونيسم شكسته شود تا بشريت نجات پيدا كند.
احمدي نژاد ساماندهي وضع اقتصاد كشور را از اولويت‌هاي كاري دولت نهم دانست و گفت: با وجود تلاش‌هاي فراوان ملت و دولت در سال‌هاي متمادي و سازندگي هاي وسيع، اما هنوز در بخش اقتصاد مشكلات داريم.
وي با بيان اينكه امروز مصرف در كشور ما به طور كامل به صورت نامتوازن، نامتعادل و بر خلاف عدالت است، افزود: يكي از مهمترين مشكلات اقتصادي ما توزيع و مصرف نامناسب امكانات و موجودي كشور است.
رئيس جمهور با اشاره به نامگذاري امسال به نام سال اصلاح الگوي مصرف، اظهار داشت:‌ درست مصرف كردن و تغيير اصلاح الگوي مصرف، نگاه درست به اقتصاد، حركت پايه اي و اصلاح اساسي در رفتار اقتصادي كشور و توزيع عادلانه امكانات و موجودي كشور است.
وي با اشاره به اينكه بهره‌وري و بهره‌مندي نامناسب مصرف انرژي از مصاديق اسراف در كشور است، خاطرنشان كرد: امروز ما معادل كشورهايي كه بيش از پانزده برابر ايران جمعيت دارند، انرژي مصرف مي‌كنيم و بخش مهمي از انرژي در كشور ما در خدمت رفاه مردم، صنعت و پيشرفت اقتصادي كشور قرار نمي‌گيرد.
احمدي نژاد ادامه داد: فقط در بخش نفت و گاز بيش از 70 هزار ميليارد تومان در سال انرژي مصرف مي‌شود، در حاليكه علاوه بر اسراف و نامناسب بودن شيوه‌هاي مصرف، توزيع مصرف نيز در ميان قشرهاي گوناگون مردم نامناسب است به اين ترتيب كه 70 درصد مردم كمتر از 30 درصد انرژي را مصرف مي‌كنند و بخش هاي كم برخوردارتر مثل اسلامشهر يك پنجم گروه‌هاي برخوردار مصرف انرژي دارند.
وي افزود: همه يارانه‌ها و كمك‌هاي مالي انرژي به سمت گروه‌هاي برخوردارتر و پرمصرف تر توزيع مي‌شود و اين نوع مصرف انرژي نوعي اسراف ، بي عدالتي و ظلم به ملت و گروههاي كم مصرف كننده است.
احمدي نژاد در ادامه به نمونه‌هايي اشاره كرد و گفت:‌ خانواده‌اي كه در ماه 200 متر مكعب گاز مصرف مي‌كند فقط به همين اندازه از يارانه بهره مي‌برد اما در تهران خانواده‌هايي داريم كه ماهانه 6 هزار مترمكعب مصرف گاز دارند و حدود 20 برابر ديگران از يارانه دولتي برخوردار مي‌شود.
رئيس جمهور يكي از علل ايجاد اختلاف طبقاتي را به سبب توزيع ناعادلانه يارانه هاي دولتي دانست و با بيان اينكه بخش عمده ثروت ثروتمندان ناشي از اين نوع توزيع ناعادلانه است، گفت: در بخش آب نيز شهر تهران سالانه بيش از 500 ميليون متر مكعب مصرف آب دارد كه اگر فقط ده درصد اين مصرف صرفه جويي شود، اسلامشهر از آب مناسبي برخوردار خواهد شد.
وي با بيان اينكه هدفمند كردن يارانه ها علاوه بر كنترل مصرف و جلوگيري از اتلاف منابع باعث توزيع عادلانه يارانه‌ها مي‌شود ابراز اميدواري كرد نمايندگان مجلس زودتر به لايحه هدفمند كردن يارانه ها رسيدگي كنند.
احمدي نژاد در ادامه سخنراني خود با بيان اينكه ما لايحه هدفمند كردن يارانه ها را شش ماه قبل در اختيار مجلس قرار داديم و يك فوريت آن تصويب شد، افزود: اين لايحه بايد يك ماه بعد به صحن علني مي‌آمد اما نمايندگان مصلحت نديدند.
رييس دولت نهم با بيان اينكه ميزان مصرف آب، بنزين، نان و ديگر حامل‌هاي انرژي را محاسبه كرده‌ايم، گفت: بخش عمده‌اي از ثروت ملت در مصرف اقلام مختلف هدر مي رود و بخش مهمي را نيز عده قليلي مصرف مي‌كنند.
رئيس جمهور ادامه داد: ما از اينكه عده اندكي از منابع استفاده مي‌كنند ناراحت نيستيم اما اينكه يك خانواده در يك منطقه شهري 20 تا 30 برابر خانواده‌اي ديگر از بنزين ارزان استفاده مي‌كند به اين معني است كه 20 برابر بيشتر از يارانه بهره مند مي‌شود.
وي خاطر نشان كرد: ما طي سه سال اين موارد را مطالعه كرديم و ضمن نظرخواهي از كارشناسان سراسر كشور خودم به استادان دانشگاه و صاحبنظران نامه نوشتم و هر هفته حداقل 5 ساعت در اين خصوص جلسه داشتيم و در نهايت به طرح تحول اقتصادي رسيديم.
احمدي نژاد اظهار داشت: اگر يارانه‌ها را آزاد كنيم و در اختيار خود مردم قرار دهيم آنان كه كمتر مصرف مي‌كنند، مازاد يارانه‌ها در جيب خودشان است.
وي با بيان اينكه پيش بيني كرده بوديم 50 تا 70 هزار تومان براي هر نفر يارانه بدهيم، گفت: اگر متوسط 60 هزار تومان را در نظر بگيريم يك خانواده 5 نفري ماهانه 300 هزار تومان دريافت خواهد كرد كه مجموع مصرف آب، برق و گاز اين خانواده 70 تا 130 هزار تومان خواهد شد در حاليكه دريافتي اين خانواده 300 هزار تومان خواهد بود.
رييس قوه مجريه افزود: اين يارانه بايد در اختيار همان 70 درصدي كه كمتر مصرف مي‌كنند و 50 ميليون نفر هستند قرار بگيرد و اين يارانه براي جبران 50 سال توزيع ناعادلانه يارانه هاست.
احمدي نژاد با بيان اينكه هر كسي نبايد از دولت يارانه بگيرد، خاطر نشان كرد: اگر خزانه دولت پر پول باشد مي‌تواند براي همه مستمري قرار دهد اما وقتي مقداري فشار وجود دارد اولويت با كساني است كه با نوسان اقتصادي تحت فشار قرار مي گيرند.
رئيس جمهور گفت: در بحران جهاني كه سه سال قبل رخ داد و با جهش جهاني قيمت‌ها بازار داخل تحت تأثير قرار گرفت و برخي از دست‌ها نيز در داخل به اين موضوع دامن زدند كه فشار آن به قشرهاي آسيب پذير، كارمندان و كارگران وارد شد.
وي با بيان اينكه اصلاحات اقتصادي نيازمند همكاري، همراهي و همدلي است و بايد وضع اقتصاديمان را سامان دهيم، تصريح كرد: اگر ما يارانه ها را عادلانه توزيع كنيم علاوه بر اينكه يك سپر حفاظتي، تضميني و مراقبتي براي اقشار كم درآمد بوجود خواهد آمد كه علاوه بر استحكام اقتصادي خانواده از آسيب وارد شدن به آنها در نوسانات اقتصادي جلوگيري خواهد شد، فاصله گذشته‌ها را نيز جبران خواهد كرد.
احمدي نژاد خاطر نشان كرد: كشور ما فقير نيست اما منابع، درست و عادلانه مصرف و توزيع نمي شود و هم در گذشته و بويژه در اين دولت خيلي تلاش شد منابع را عادلانه توزيع كنيم و اعتبارات و امكانات را به نقاط گوناگون كشور و به مناطق محروم ببريم.
وي اضافه كرد: اما هنوز فاصله زياد است و كارهاي انجام نشده فراواني داريم و بايد كارهاي فراواني در كشور انجام دهيم تا آن فاصله عميق ميان طبقاتي كه اصل كار كشور توليد، استقلال و عزت كشور روي دوش آنهاست و از كمترين امكانات برخوردار هستند اين فاصله ها پر شود.
رئيس جمهور در ادامه سخنان خود در رابطه با مصوبات دولت در مورد شهرستان اسلامشهر نيز خاطر نشان كرد:‌ اين طور كه از سفر اول به من گزارش دادند 63 پروژه براي اسلامشهر به تصويب رسيد كه برخي در مرحله نهايي است و برخي از اين پروژه‌ها به نتيجه رسيده، برخي در دست اجرا و برخي نيز در گيرودار اداري گرفتار شده است.
احمدي نژاد با بيان اينكه 23 روستا گازرساني، 6 سالن ورزشي به بهره برداري، 5 مجتمع فرهنگي هنري احداث و تجهيز
6 و مركز بهداشتي درمان در اين شهرستان ساخته شد و در مرحله نهايي است، اضافه كرد: قرار بود يك بيمارستان 400 تختخوابي مجهز نيز احداث شود كه زمينش انتخاب شد، بودجه گذاشتيم و اميدواريم مسئولان مربوطه همت كنند ساختش به اندازه مقدماتش طول نكشد و سريعتر كارها را انجام و در اختيار مردم قرار دهند.
وي در خصوص ساخت ورزشگاه در اسلامشهر نيز گفت: كارهاي مقدماتي انجام و پيمانكار انتخاب شد كه از همين جا از پيمانكار، سازمان تربيت بدني و وزارت مسكن و شهرسازي مي‌خواهم اين ورزشگاه را به سرعت بسازند و در اختيار جوانان اسلامشهر قرار دهند.
رئيس جمهور خاطر نشان كرد: يك مركز آموزش فني و حرفه‌اي نيز قرار بود ساخته شود كه اين كار شروع شده است و 30 درصد پيشرفت دارد اما از نظر ما هنوز عقب است چون مراكز آموزشي فني و حرفه اي كه در كشور در دور اول سفرها تصويب كرده بوديم تقريبا همه آنها به پايان رسيده است.
احمدي نژاد گفت:‌ همچنين قرار بود يك شهرك صنعتي براي اسلامشهر احداث شود و زمينش انتخاب و مجوزش صادر شده است و در جلسه دولت بودجه اختصاص خواهيم داد تا اين شهرك هرچه زودتر آماده شود و در اختيار صنعتگران و سرمايه گذاران قرار بگيرد.
وي تصريح كرد:‌ مورد ديگري كه در سفر قبل تصويب شده بود، اين بود كه محور اسلامشهر به احمدآباد مستوفي چهار خطه و دو بانده شود كه كارش آغاز شده است و انشاء الله در جلسه دولت بودجه بيشتري اختصاص خواهيم داد تا به سرعت تمام شود.
رئيس جمهور با اشاره به اينكه اتصال خط قطار شهري به شهرستان‌هاي اطراف تهران از مدت‌ها پيش در دولت مطرح شده است، افزود: در اين سفر اتصال قطار شهري به اسلامشهر به تصويب نهايي دولت خواهد رسيد.
احمدي نژاد در خصوص رفع مشكل مسكن در اين شهرستان نيز خاطر نشان كرد: براي رفع معضل مسكن در استان تهران موانع طرح مسكن مهر برطرف شده است و مصوب شد در شهرهايي كه وزارت مسكن زمين ندارد، زمين هايي خريداري شود و در اختيار زوج هاي جوان استان قرار بگيرد.
رئيس جمهور ادامه داد: براي اشتغال جوانان نيز دولت طرح جامعي به عنوان بنگاه‌هاي زود بازده را تصويب كرد تا از طريق آن منابع ارزان بانكي در اختيار جوانان مستعد قرار بگيرد اما به سبب برخي تبليغات دروغ و ارائه گزارش هاي غلط از سوي برخي افراد ادامه اين طرح روند كندي پيدا كرد اما دولت با جلسات كارشناسي مجدد راهها را باز كرد و بودجه كافي اختصاص داده شد.
وي همچنين از ايجاد بازارچه صنايع دستي در اسلامشهر خبر داد و افزود: در بخش كشاورزي هم براي تكميل شبكه‌هاي آبياري اسلامشهر بودجه‌اي تصويب خواهد شد.
احمدي نژاد اظهار داشت: احداث چند مجموعه ورزشي در چهار دانگه، احمدآباد، اسلامشهر، گلستان و برخي روستاها از ديگر مصوبات هيئت دولت خواهد بود.
رئيس جمهور از استاندار تهران پيگيري نحوه عملكرد و خدمتگزاري مديران اسلامشهر به مردم اين شهرستان را خواستار شد و افزود: قبل از استقرار در جايگاه سخنراني، شما من را از برخي مشكلات آگاه كرديد اما حرفي كه از شما زياد شنيدم و اميدوارم درست نباشد اين بود كه برخي مسئولان در اين شهرستان آن طور كه بايد در خدمت مردم نيستند.
رئيس جمهور خطاب به استاندار تهران كه كنارش ايستاده بود، گفت: خود شما مي دانيد كه مردم اسلامشهر جزو بهترين ملت ايران هستند و بايد در استان تهران بهترين، توانمندترين و مردمي ترين مديران را براي اسلامشهر منصوب و گزارش آن را به من ارائه كنيد.


نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم اردیبهشت 1388 ساعت 8:31 | لینک ثابت |

181-مدیر عامل مخابرات به دادسرا می رود

پیرو شكایت برخی از شركت‌های ندا از شركت مخابرات؛
احضار مديرعامل مخابرات ایران به دادسرا
 
آفتاب: مدیرعامل شرکت مخابرات ایران برای ادای توضیحات به دادسرای تخلفات کارکنان دولت فراخوانده شد. 

پیرو شکایت برخی از شرکت‌های ندا از شرکت مخابرات ایران به دلیل گرانفروشی خدمات خود و عدم کاهش تعرفه واگذاری یک زوج سیم از 30000 ریال به 10000 ریال مطابق مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران برای ارائه توضیحات به دادگاه فراخوانده شده است. 

بر اساس خبرهای شنیده، در ماه اخیرشرکت‌های ارائه دهنده اینترنت در کشوردر پی‌عدم تمکین شرکت مخابرات ازمصوبات سازمان تنظیم مقررات، ازمدیران شرکت مخابرات ایران شکایت کردند.
مبنای این شکایت، بی‌توجهی شرکت مخابرات ایران به مصوبه سازمان مقررات و ارتباطات رادیویی در سال 86 و دریافت پول اضافی و غیرقانونی از مشترکان اینترنت پرسرعت است. 

بنا بر این گزارش، سازمان تنظیم مقررات از زمان تصویب کاهش هزینه آبونمان در سال 86، چندین بار به شرکت مخابرات ایران تذکر و هشدار داده و خواستار اجرای این مصوبه شده و حتی چندین بار مصوبه این سازمان را مجددا ابلاغ کرده، اما شرکت مخابرات بر اقدام خود (دریافت دو هزار تومان پول اضافی از هر مشترک)، پافشاری می‌کند. 

حال، با گذشت بیش از بیست ماه از تاریخ تصویب این مصوبه کاهش هزینه، هنوز مبالغ مازاد توسط شرکت‌های مخابرات دریافت و این اضافه دریافت غیرقانونی در این مدت و تعداد بسیار مشترکان اینترنت پرسرعت در سراسر کشور، سرمایه قابل توجهی را موجب می‌شود که چگونگی هزینه این مبالغ از سوی شرکت مخابرات ایران، جای بحث و بررسی فراوان توسط دستگاه‌های نظارتی را دارد. 

در پی این شکایات، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران برای ادای توضیحات به دادسرای تخلفات کارکنان دولت فراخوانده شد. 

همچنین شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی از نهادهای نظارتی در استان‌های کشور، از مدیران عامل شرکت‌های مخابرات استانی توضیحاتی در خصوص اجرای مصوبه مذکور درخواست نمودند.

نوشته شده توسط هومن در شنبه پنجم اردیبهشت 1388 ساعت 8:24 | لینک ثابت |

180-افشین قطبی با دل شیر سر مربی ایران شد!!

 

"افشين قطبي " سرمربي تيم ملي فوتبال ايران شد.

به گزارش ايسنا،‌ پس از كناره‌گيري محمد مايلي كهن و نشست مسوولان فدراسيون فوتبال، امروز "افشين قطبي" به عنوان سرمربي جديد تيم ملي فوتبال ايران انتخاب شد.

قطبي پس از علي دايي و محمد مايلي كهن سومين سرمربي تيم ملي فوتبال ايران طي يك ماه اخير است.

قطبي در بازي‌هاي باقي‌مانده تيم ملي در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني هدايت تيم ملي را بر عهده خواهد داشت.

مايلي كهن تنها 15 روز سرمربي تيم ملي بود و بدون نشستن روي نيمكت تيم ايران از كار بركنار شد.

 


نوشته شده توسط هومن در پنجشنبه سوم اردیبهشت 1388 ساعت 7:16 | لینک ثابت |

179-پانزده ساله ها هم می توانند رای بدهند

 
در جلسه امروز هيئت دولت صورت گرفت
تصويب لايحه دو فوريتي كاهش سن واجدان شرايط رأي به 15 سال

خبرگزاري فارس: هيئت دولت در جلسه امروز خود لايحه كاهش سن واجدان شرايط راي از 18 سال به 15 سال را با قيد دو فوريت به تصويب رساند.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دولت، اين لايحه به منظور ايجاد و زمينه مشاركت وحضور همه جانبه و موثر نسل جوان در انتخابات رياست جمهوري تصويب شد.
رئيس‌جمهور در اولين همايش ملي حضرت علي اكبر (ع) نيز خواستار كاهش سن راي دهندگان به 15 سال با توجه به رشد فكري جوانان و نوجوانان ايران شده بود.


نوشته شده توسط هومن در پنجشنبه سوم اردیبهشت 1388 ساعت 7:10 | لینک ثابت |

178-دوستان قدیمی سالن را ترک کردند

اقدام عجیب 4 شخصیت ملی، مذهبی در جلسه موسوی و احزاب
عکس: قلم‌نیوز
عکس: قلم‌نیوز
 
آفتاب: چهار تن از شخصیت‌های سیاسی ملی مذهبی که در نشست روز چهارشنبه مهندس میرحسین موسوی با نمایندگان احزاب حضور یافته بودند،‌ پیش از شروع سخنرانی موسوی، با هم سالن سخنرانی را ترک کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی آفتاب، محمد بسته‌نگار، غلامعباس توسلی، عزت‌الله سحابی و یکی دیگر از شخصیت‌های ملی، مذهبی کشور، که به دعوت ستاد انتخاباتی مهندس موسوی در جلسه روز چهارشنبه موسوی با نمایندگان احزاب در سالن اجتماعات وزارت کار حاضر شده بودند، با ورود موسوی به سالن سخنرانی و با شروع سخنرانی وی، سالن سخنرانی را ترک کرده و بازنگشتند.

گفتنی است، مهندس میرحسین موسوی، روز سه‌شنبه در گفتگو با رسانه‌‌های استان گلستان در پاسخ به سؤالی درباره دیدگاهش در مورد نهضت آزادی گفت: «نسبت به ولایت فقیه، خود آنان باید بگویند که قبول دارند یا نه؛ ولی به هر حال اعتقادات آنان در این رابطه با ما هم‌سو نیست. من می‌گویم اختلاف سلیقه داریم، اگر این واژه نرم است شما آن را کمی غلیظ‌تر کنید. از اول انقلاب راه من با نهضت آزادی جدا بوده است ولی با توجه به شناختی که از افراد نهضت ‌آزادی، یعنی آن‌هایی که می‌شناختم نظیر مرحوم مهندس بازرگان و دیگران و برخی از کادر فعلی دارم، هیچ‌گاه نمی‌توانم به خودم بباورانم که این‌ها غیر مومن و غیرمسلمان هستند، نماز نمی‌خوانند و خیرات و نیکی نمی‌کنند».

وی افزود: «بنده با این‌ها (نهضت آزادی) از نظر سیاسی مخالف بوده‌ام. پیش از انقلاب همه نیروها با هم کار می‌کردند ولی بعد از انقلاب صف‌ها جدا شد و یکی از مسایلی که این صف‌ها را جدا کرد نوع برخورد با ولایت فقیه بود. من مدافع ولایت فقیه در روزنامه جمهوری اسلامی بودم و آن‌ها برعکس این مساله را می‌نوشتند. به دنبال انحلال مجلس خبرگان آن موقع بودند، با این حال هیچ‌گاه نتوانستم آن‌ها را در چیزی که متهم نیستند متهم کنم. اگر این بد است شما می‌توانید من را محکوم کنید ولی اگر خوب است باید بگویید این درست است. اختلافات سیاسی را تا اندازه‌ای بسط ندهیم که افراد را در جامعه از همه چیز ساقط کنیم چرا که این به نفع کشور نیست».

موسوی به برخی ادعاهای مطرح شده درباره دیدار وی با اعضای جبهه ملی اشاره کرد و گفت: «در حال حاضر می‌بینم ـ انگار که مساله خاصی باشد ـ می‌گویند فلانی با این‌ها ملاقات کرده یا نکرده است. من اگر با کسی ملاقات کنم شجاعت این را دارم که مساله را علنی کنم و به هیچ‌وجه محرمانه نمی‌گذارم و این جزو خصلت‌های من است. کسانی که این جوسازی را صورت می‌دهند فردا مطالب دیگری خواهند گفت. امروز از طریق یکی از سایت‌ها برای من SMS آمد مبنی بر این که من با جبهه ملی ملاقات کرده‌ام؛ این یک پروژه است. من نمی‌دانم که خود نهضت آزادی از این مساله اطلاع دارد و من آن‌ها را متهم نمی‌کنم؛ ولی کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند به دنبال اجرای یک پروژه در کشور هستند و می‌خواهند با توجه به نظر امام (ره) درباره جبهه ملی یک شک و شبهه را در جامعه ایجاد کنند. اگر زمانی قرار باشد و بخواهم با جبهه ملی ملاقات کنم این کار را در جلوی چشم مردم خواهم کرد و برایشان توضیح خواهم داد».

نوشته شده توسط هومن در پنجشنبه سوم اردیبهشت 1388 ساعت 7:8 | لینک ثابت |

177-استراتژی تغییر مدیران سازمان ها چه مفهومی دارد؟؟؟

بذپاش از یکشنبه مدیر عامل تامین اجتماعی می شود

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

در حالي كه طي چند روز گذشته اخباري مبني بر تغيير در مديريت عامل شركت سايپا منتشر شده بود، تازه‌ترين اخبار حاكي از انتقال قريب‌الوقوع مهرداد بذرپاش مديرعامل سايپا به مديريت شستا (شركت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي) است.

در همين رابطه يكي از دست‌اندركاران شستا به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) خبر داده كه بذرپاش از روز يك‌شنبه آينده - 6 ارديبهشت - جايگزين محمدعلي يزدان‌جو در شستا شده و كار جديدش را در سمت مديرعاملي اين شركت آغاز خواهد كرد.

گويا مراسم توديع و معارفه يزدان‌جو و بذرپاش نيز در هيمن روز برگزار خواهد شد.

اين در حالي است كه جايگزين بذرپاش در شركت سايپا تا لحظه مخابره خبر مشخص نشده، ولي از برخي مديران زيرمجموعه سايپا به عنوان جدي‌ترين گزينه‌ها براي اين منظور نام برده مي‌شود.

از سوي ديگر آخرين اخبار حاكي از آن است كه حكم محمدرضا روشني مقدم (قائم مقام فعلي شركت سايپا) براي مديرعاملي شركت مگاموتور نيز صادر شده و وي جايگزين جواد نجم‌الدين (مديرعامل جديد ايران‌خودرو) در اين شركت خواهد شد. در همين رابطه صبح فردا پنج‌شنبه - 3 ارديبهشت - مراسم معارفه روشني مقدم برگزار خواهد شد.

گفتني است، شرکت سرمايه گذاري تامين اجتماعي در اجراي تبصره 50 قانون بودجه سال 1357 کل کشور به منظور سرمايه‌گذاري و مشارکت از محل ذخاير سازمان تامين اجتماعي و تحصيل سود به نحوي که با توجه به نرخ تورم، حداقل ارزش واقعي ذخاير سازمان حفظ گردد و همچنين تسهيل در تصميم گيري و ايجاد منابع مالي جديد در قالب بازده سرمايه گذاري در جهت تامين امکانات مورد نيازبراي ايفاي مسئوليتها ، تعهدات بيمه‌يي و حقوق بازنشستگان مشمول سازمان تامين اجتماعي در ششم فروردين 65 تاسيس شد.

شستا هم‌اكنون پس از سال‌ها تجربه در امر سرمايه گذاري هدف خود را در عرصه توليد تعريف مي كند.

شرکت‌هاي تحت پوشش شستا در حوزه هاي دارو، سيمان، کاشي، لعاب ، لاستيک ، کاغذ و ... سهم عمده اي از توليد و توزيع را در کشور دارا هستند.

در حال حاضر فعاليت هاي شرکت شستا حول محورهاي مختلف شامل تعيين راهبردهاي هلدينگ ها و شرکت هاي تابعه، نظارت و ارزيابي عملکرد شرکت‌ها در چارچوب تکاليف مجمع و بودجه آنها، اجراي اهداف شرکت شستا در خريد يا فروش‌ها از طريق شرکت صبا تامين يا کميته ساماندهي، حضور فعال در بازار سرمايه کشور با توجه به استراتژي‌هاي سه گانه، پيگيري وصول مطالبات سازمان تامين اجتماعي از دولت، حضور فعال در حوزه اصل 44 قانون اساسي در چارچوب اهداف و استراتژي شستا، اجراي پروژه‌ها و افزايش سرمايه ها در چارچوب اهداف و استراتژي شستا است.

طبق اعلام، ارزش روز دارايي هاي شرکت سرمايه گذاري سازمان تامين اجتماعي (شستا) بيش از6 هزارو900 ميليارد تومان و سود خالص سال مالي منتهي به 31 خرداد 87 پس از کسر ماليات از مرز 860 ميليارد تومان گذشته است. شرکت سرمايه گذاري تامين اجتماعي (شستا) با سرمايه اوليه 2 ميليارد تومان در سال 1365 تاسيس شده و سرمايه ثبت شده آن پس از چند مرحله افزايش، در پايان سال مالي منتهي به 31 خرداد 87 معادل سه هزار ميليارد تومان شده است.

در طول فعاليت شستا از سال 1365 تا پايان سال مالي منتهي به 31 خرداد 87 در مجموع نزديک به 600 ميليارد تومان از منابع سرمايه اين شرکت ( معادل 17 درصد کل سرمايه فعلي ) به صورت منابع نقدي به شستا منتقل ونيز مبلغ يک هزار ميليارد تومان در قالب اموال و سهام از سوي سازمان تامين اجتماعي به شستا منتقل شده و ما به التفاوت اين دو به ميزان 13 هزار و 928 ميليارد ريال ( 46 درصد ) از سرمايه شستا، از محل سود سهام سنوات متعدد تامين شده است. ضمن آنکه در همين دوره، شستا مبلغ سه هزار و 300 ميليارد تومان نيز به صورت نقدي در چارچوب سود سهام به سازمان تامين اجتماعي پرداخت کرده است.


نوشته شده توسط هومن در پنجشنبه سوم اردیبهشت 1388 ساعت 7:0 | لینک ثابت |

RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ homanbourse محفوظ می باشد.
طراحی شده توسط مسعود بینایی